Zmiana zasilacza.ale jaka moc?

wiatam, mam taki problem(a moze to nie problem:P).mój tata chce mi wymienic zasilacz na slabszy(chyba dletego ze sa za duze rachunki na prąd:) ).i jak w pytaniu, na jaką moc?narazie mam 400W.

moja plyta główna:

Asus A7N8X-Deluxe

procesor:

AMD Athlon XP 2600+ Barton (FSB333) bulk

pamięc RAM

2x256mb PC-400 Kingston CL 3

karta graficzna:

Radeon 9550 Gigabyte GVR955128D 128mb

to chyba wszystko.

jakis czas temu komp byl na gwarancji bo cos bylo z zasilaczem i mialem slabszy i bylo ok,ale jaka byla jego moc to nie pamietam:/

A wiec jaki zasilacz?chcialbym zeby nie byl zaglosny,bo ten co mialem zapasowy to chodzil jak mój maluch:P i zeby nie byl drogi,bo tata jak szukal to to znalazl jakies za 20 zl, ale to chyba jakies badziewia beda,nie?

czekam na odpowiedzi i od razu dziekuje:)

a co do tego ma moc zasilacza? zasiłka ciągnie tyle prądu ile w obecnej chwili musi - może być 1,1KW a będzie ciągnął tylko np.350W

do twojego zestawu starczy Amarcox 450

http://www.allegro.pl/item193210690_ama … m_cy_.html

źle robi - zużycie prądu się nie zmniejszy a komp może stracić stabilność albo pójść z dymem :stuck_out_tongue:

model/marka?

jasne, że badziewia :stuck_out_tongue: jakieś no-name co tylko kompa spalić mogą :stuck_out_tongue:

a co mu przeszkadza zasilacz mocniejszy, przecież to jest max moc jaka może być wytworzona przez zasilacz. Zasilacz generuje moc taką jaką w danej chwili wymaga komputer ( a nie 400W, jak jest 400W-atowy zasilacz).

jeśli zasilacz będzie za słaby, to podczas większego obciążenia (większe zapotrzebowanie na moc) komputer będzie działał niestabilnie.

powiedz tacie że jeśli szuka oszczedności to niech zacznie od siebie ;]

i jak niema pojecia o sprzęcie komputerowyum to niech sie za to nie bierze ;]

kupując np taki szajs jak ten za 20 zł to prędzej czy pózniej będzie musiał kupic ci nowy komp bo ten sie spali :stuck_out_tongue: i gdzie tu oszczędność ?:stuck_out_tongue:

a jak chce zmniejszyć rachunki za prąd to niech powymienia żarówki na energooszczędne a różnice zauważy szybko (tylko nie w miejscach gdzie często się zapala/gasi światło bo wtedy szybciej padają tego typu żarówki )

pozatym jak wspominali koledzy wyżej komputer pobiera tyle prądu ile potrzebuje …

i nietrzeba być specem by do tego dojść …

wyobrażmy sobie sytuacje gdyby zasilacze dawały tyle mocy ile widnieje na nalepce bez potrzeby to komputerki by się paliły jeden za drugim gdyby np takie 400 W poszło w sprzęta który wymaga ze 200 W … ;]

Moc zasilacza ma wpływ na rachunki ale w tak małym stopniu że Twój ojciec tego nie zauważy. Na dodatek nie w zmianie zasilacza na słabszy o 50W.

Szukanie w ten sposób oszczędności to kompletna paranoja.

Poza tym komputer nie pobiera z zasilacza ciągle tyle samo energii. A im więcej komputer potrzebuje energii tym zasilacz musi więcej pobrac prądu z sieci(nie wprost proporcionalnie-nie pamietam teraz dokładnie wzoru).

Zasilacz komputerowy to nie odkurzacz żeby brał ciągle taką samą ilośc energii z sieci.

Moc zasilacza ma w jakimś stopniu znaczenie przy korzystaniu z UPS-czas z jakim będzie pracował nam komputer będzie nieco krótszy im zasilacz mocniejszy.

Złączono Posta : 20.05.2007 (Nie) 23:48

Moc a napięcie to coś innego. I nie można tego tak porównywac. Możesz miec na linii 12V np 130A a komputer sie nie spali byle napięcie nie było wyższe. A im wyższe natężenie prądu na danej linii tym większa moc(W) może byc z niej pobrane.