Zmiana zasilacza na mocniejszy

Witam mam zamiar wymienić zasilacz na mocniejszy tylko nie wiem czy po jego zainstalowaniu nie spali mi podzespołów w kompie.Aktualny zasilacz to Modecom feel 350W i mam zamiar wymienić go na MODECOM LOGIC ATX 500W 12cm PFC dokładnie ten http://allegro.pl/zasilacz-modecom-logi … 59258.html

Aktualne parametry kompa:

Procesor: AMD Athlon X2 64 5200+ 2,61GHz

RAM: 2GB DDR2 800MHz

Karta graficzna: ATI Radeon HD 2400 Series

Będę wymieniał jeszcze:

Kartę graficzną na: ATI Radeon HD 5830

Dołożę RAMu : 2GB = 4GB

I będę być może wymieniał procek ale jeszcze nie wiem na jaki (Możecie doradzić).

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Z deszczu pod rynnę :wink:

Absolutnie nie bierz tego Logica.

http://allegro.pl/zasilacz-500w-seasoni … 90910.html

freedom , dlaczego, jakieś sugestie ?

Zasilacz z czarnej listy, niewiadomego pochodzenia (zauważ, że na zasilaczu nie ma ani mikroskopijnego napisu “Modecom”, strona rzekomego producenta również milczy, natomiast można go znaleźć na logicconcept.pl <-- co to za firma?). Do tego słabe linie 12V, ani na niego nie spoglądaj. Chyba, że nie zależy Ci na sprzęcie.

Co do procesora, pod Twoją płytę wejdą choćby Athlony X3/X4 (po aktualizacji BIOSu), są w dobrych cenach, więc możesz pomyśleć.

freedom , zależy mi na sprzęcie. Czyli polecasz ten zasilacz i piszesz że się na nim nie zawiodę i posłuży mi długo ?

Tak, Seasonic to klasa sama w sobie. Akurat gość sprzedaje w naprawdę dobrej cenie. Mogę Ci podać inne propozycje, ale będą już droższe.

408W na 12V, będziesz miał jeszcze spory zapas mocy na przyszłość.

Modecomy (Carbon i premium [nawet freedom ma jednego ;)]) są przyzwoitymi zasilaczami ale o wiele gorszymi od tego co podał Freedom. Seasonic to po prostu wymiatacz w swojej cenie. A ten z podanej przez Ciebie aukcji nawet nie “leżał” obok modcoma.

Stare Modecomy MC (nieprodukowane już) nie mają nic wspólnego z tymi późniejszymi Carbon MC, Premium, itd. Ta sama elektronika jak w moim, siedzi np. w Amacrox AX400-PNF 350W. Na dzisiejsze czasy konstrukcje przestarzałe, ale jak widać trzymają się nieźle. Ogólnie Modecom nie ma aktualnie nic ciekawego, Premium to chyba odświeżony Feel, przynajmniej tabliczki znamionowe mają podobne (głównie słabe linie 12V). Ujmijmy to może inaczej, w podobnych przedziałach cenowych inni producenci mają o wiele więcej do zaoferowania :wink:

freedom , jeszcze mam jedno pytanie czy jak włożę ten zasilacz na moje aktualne parametry to nie spali mi kompa bo nie chce wydać kasy na naprawę bądź na nowego kompa ? :frowning:

Moje parametry:

Procesor: AMD Athlon X2 64 5200+ 2,61GHz

RAM: 2GB 800MHz DDR2 GoodRAM

Karta graficzna: ATI Radeon HD 2400 Series

Płyta główna: Gigabyte GA-MA69VM-S2 AM2

Logic nie musi spalić Ci komputera (ale jego konstrukcja to prowizorka). Seasonic też raczej nie spali Ci PeCeta (widziałem takie przypadki w którym nawet fortrony padały), wszystko zależy od serii, i wykonania w tym drugiem nie ma takiego problemu.

Więc krótko bierz Seasonica.

womperm , to wiadomo że mam już wziąć Seasonica ale zawsze lepiej się upewnić czy nie spali PC mi. Czyli jak włożę tego Seasonica to wszystko będzie ładnie śmigało i nie będzie żadnego problemu ?