Zmiana zasilacza na słabszy

(Orun) #1

Witam. Mój komp- prcesor Athlon 1,67 Gh,geforce4 64mb-128bit,512ram,płyta asus-a7v8x-x.dysk ATA 160GB, napęd i nagrywarka DVD. Chciałbym zmienić zasilacz na słabszy z 350 na 200 W.

Czy nie będzie za słaby. Nigdy nie używam dwóch napędów na raz

(squeet) #2

Optymalny zasilacz dzisiaj to co najmniej 350W... 200 to stanowczo za mało... Chociaż 330 :frowning:

(system) #3

witam

jeżeli chcesz spalić zasilacz lub mieć niestabilny komputer to zmień

(Zbych ) #4

Może być za słaby, podczas załanczania kompa oba napędy "pracują" przez jakąś chwile, bios sprawdza ich gotowość do użycia.

(M Kupczynas) #5

Po co chcesz zmieniać zasilacz na słabszy :?: Lepiej mocniejszy,lub ten co masz.Może niedługo będziesz rozbudowywał kompa,więc mocniejszy się przyda.

(Wigrus1) #6

orun a co się stąło z tym mocniejszym? spalił się czy co?

a ten słabszy to co z nim, był w kompie przed tym 350-watowcem?

Zdecydowanie na Twój sprzęt wsadzanie 200-watowca to jest głupstwo.

UPDATE:

jeżeli ten 350-watowiec się spalił to będziesz musiał kupić nowy zasilacz.

Fortron z allegro :wink: nawet 300 W :wink:

(Orun) #7

Jeden i drugi jest dobry.Po prostu płacę za duże rachunki za prąd. Mój znajomy,który ma bardziej wypasionego kompa tak zrobił i twierdzi,że wszystko mu hula.Kupil na allegro dobry zasilacz.Czytalem,że zasilacze lipnych marek jak mój{ 140zł z obudową} te 350 wat mocy potrafią utrzymać tylko przez parę sek. myślę. że firmowy zasilacz potrafi trzymać te np. 200w przez cały czas kiedy potrzebuje- co załatwia sprawę. 350 w potrzeba do lepszej grafiki i 4 podłączonych napędówl. Tak sobie myśllę, ale to tylko tyle.

(squeet) #8

Działanie komputera, wbrew pozorom, nie wpływa w sposób znaczny na rachunki domowe... To groszowe sprawy...

Kup markowy zasilacz 350W, jeśli takowego nie masz i dołącz do zestawu. Szkoda sprzętu...

(M Kupczynas) #9

Dodam jeszcze,że komputer bierze tyle prądu ile mu potrzeba.To,że masz zasilacz 350W to nie znaczy,że komp tyle prądu "żre" cały czas.

(Zbych ) #10

Przypuścmy że komputer i peryferia do niego podłączone pobierają 200-300W , komputer średnio pracuje 10 godzin dziennie co już wychodzi 2-3kW zużytej energi , 3kWX 30 dni = 90kW , jedna kilowatogodzina +koszty przesyłu i jakieś inne dodatki kosztuje 35-40gr , więc nie wychodzi wcale tak mało , za miesiąc urzywania kompa zapłacimy około 36zł co w moim przypadku jest 50% całego rachunku za energie.

zasilacz tu nie ma nic wspólnego czy bedzie 200W czy 1000 watowy ilość zurzytej energi w obu przypadkach bedzie jednakowa.

(Aficio32) #11

Przypuścmy że komputer i peryferia do niego podłączone pobierają 200-300W , komputer średnio pracuje 10 godzin dziennie co już wychodzi 2-3kW zużytej energi , 3kWX 30 dni = 90kW , jedna kilowatogodzina +koszty przesyłu i jakieś inne dodatki kosztuje 35-40gr , więc nie wychodzi wcale tak mało , za miesiąc urzywania kompa zapłacimy około 36zł co w moim przypadku jest 50% całego rachunku za energie.

No to teraz już wiem , skąd u mnie takie rachunki , kiedy mój komp chodzi 24/24. Nawet sobie nie zdawałem z tego sprawy.

(Sam Fisher) #12

będzie za słaby , podzielam zdanie usera wigrus , brać fortrona z allegro , 300-350 W na pewno starczy

np.

http://www.allegro.pl/item104773765_zas ... ancji.html

http://www.allegro.pl/item104556354_zas ... a_gw_.html

(McDracullo) #13

Też sądze że 200W to za mało. Brałbym Fortorna z allegro.