Zmiana zasilacza?

(Szajsungs2) #1

Witam mam pytanie takie samo jak w temacie czy muszę zmieniać zasilacz czy nie bo  dostałem niby na święta gre bf4 ale do tej pory jeszcze nie dotarła :D 

chce kupić 9800gt a mam na razie 8600gts i przy tym zasilacz 350 FEEEL ATX i moje 2 pytanie brzmi czy ten 9800 da rade w bf4 na minimalnych i czy da redę w tych jeszcze 2 tytułach assassin's creed 4 black flag i medal of honor warfighter 

reszta mojego sprzętu to 

procek e5200 2,7 

gigabyte ga-g31m-s2c 

ram 2 GB nie wiem jakie ale chyba goodram 

wind 7

no jeszcze ten zasilacz FEEL 350 ATX

(Marcin1025) #2

Zasilacz do wymiany gdyż to tykająca bomba,masz mało Ramu do gier,po za tym tych kart co chcesz kupić się nie kupuje gdyż często padają no i procesor tylko 2 rdzenie na najniższych ustawieniach może byś pograł

(Szajsungs2) #3

a jest jakaś karta w tym przedziale cenowym by chodziła mi właśnie na najniższych detalach ? tylko nie wypisywać mi kart powyżej 130ł np typu 4850(mam ich dość już 2 mi się spaliły) 

(sadaj72) #4

Z 9800gt będzie tak samo jeżeli podłączysz ją do tego zasilacza.

Do 130zł nie kupisz nic energooszczędnego o rozsądnej wydajności.

(Szajsungs2) #5

nie podłączałem ja do tego tylko do OCZ 500 tylko ze on tez poszedł przez piorun :frowning:

nie ma żadnej karty do 150 zł ??

(sadaj72) #6

Są, ale nieprzeznaczone do pracy z takim zasilaczem.

Ostatecznie możesz poszukać radeona 6570, ale wykracza poza budżet (~240zł). Prawdopodobnie wiele gorszy od 9800gt nie będzie.

(Szajsungs2) #7

ale to przecież nie mowie nie można wymienić zasilacza :smiley: tylko czy mógł bym np kupić wpierw kartę jak będzie jakaś okazja czy coś a później dać tego zasilacza np modecom czy jakos tak on jjest z tych nie z czarnej listy a do np gts 250 nie trzeba chyba aż tak duze lini 12v czy trzeba sam juz nie wiem 

(sadaj72) #8

GTS250 to prądożerny smok, i wątpie aby podłączenie go do tego zasilacza dobrze się skończyło.

Najpierw dokup zasilacz, później kartę.

(Szajsungs2) #9

to jaki zasilacz do tego sprzętu co mam + karta GTX 460  ??? ??

(Marcin1025) #10

zasilacz do wymiany no chyba że chcesz mieć spaloną kartę na wynos to już Twój wybór

(Szajsungs2) #11

ludzie chyba się czytanie ze zrozumieniem kłania chce zapytać Jaki ZASILACZ DO TEGO SPRZĘTU CO MAM + KARTA GTX 460

dla nie wiedzących ta karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania ale wiem ze mam zasilacz do wymiany ale na jaki do 100zł 

(Marcin1025) #12

http://www.ceneo.pl/20120827 <-- tylko że on kosztuje ± 50 zł po za budżet ale jest wart ceny 

http://allegro.pl/oryginalny-fortron-450w-atx-fan-120-mm-24pin-i3804446355.html  jeśli chcesz się zmieścić w budżecie ale na zasilaczu się nie powinno oszczędzać 

(kliszka) #13

pozostaje Ci zakup FORTRONA z ALLEDROGO , i nie spinaj się tak bo za 100zł to możesz z laską iść do kina a nie kupować dobrego PSU

(Szajsungs2) #14

to była tylko taka przykładowa cena aa co powiecie o tym zasilaczu chyba powinien być nie 

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-corexstream-500w-atx-pfc-box-wys-24h-i3834351494.html

(kliszka) #15

Zasilacz dobry - problem polega jednak na zapewnieniu gwarancji/części zamiennych na wypadek usterki.Niestety firma OCZ Technology - producent zasilaczy, nośników SSD, pamięci RAM - złożyła wniosek o upadłość. Prowadzone są co prawda rozmowy z TOSHIBĄ która myśli o przejęciu schedy po amerykańskiej firmie . Teraz pozostaje oczekiwać na rezultat prowadzonych przez obie firmy negocjacji. Gdy OCZ nie zgodzi się na ustalone w umowie warunki z TOSHIBĄ , to ogłosi upadłość likwidacyjną. Gdyby tak się stało, gwarancja na produkty OCZ nie byłaby dłużej honorowana.Tutaj na ten temat więcej.

P.S - proponuję :

CHIEFTEC GPA-450S8 (80+) 450W , AEROCOOL VP-450 80+ OEM , Corsair VS 450W ATX 120mm FV GW PROMOCJA!

(Szajsungs2) #16

aaaahaaaaaaaaa oo tym OCZ nie wiedziałem pewnie wraz z upadłości firmy stanieją tez i ich produkty jak co to będę się rozglądał za tymi CHIEFTEC bo nie jestem pewien czy później mi starczy 450 bo tak mam w planach wymienienie procka na core 2 quad tylko jeszcze nie wiem na jaki ale pewnie na Q9550 albo q6600 noi i ta karta gtx 460 czy styknie na te elementy ??? aa i od razu mowie nie będę nic kręcił bo się na tym nie znam 

(kliszka) #17

ten zasilacz  CHIEFTEC GPA-450S8 (80+) 450W spokojnie wystarczy Ci do wymienionej przez ciebie (nawet po wymianie procesora) konfiguracji wliczając w to gtx 460 

(Szajsungs2) #18

eee to super aaa jak mniej więcej jest u nich z awaryjnością i co to oznacza te +80 jakieś +80v czy jak ??? 

(kliszka) #19

80+ określa wydajność energetyczną zasilaczy przy obciążeniu 20%, 50% i 100%. Wydajność ta musi wynosić minimum 80%.

Zasilacze posiadające certyfikat 80 PLUS są oszczędniejsze niż typowe zasilacze. Podstawą konstrukcji jest specjalnie wzmocniona płytka drukowana, w której to używa się dwa razy więcej miedzi niż normalnie ,oraz kondensatory polimerowe . Posiada liczne zabezpieczenia :OCP, OVP, SCP, OPP, OTP, SIP, UVP. Krótko - to znaczy ,że masz porządny sprzęt.

(Ja$) #20

Dobry zasilacz to podstawa dobrego komputera.

Polecam któryś z tych zasilaczy:

• Corsair VS 450W ( EU version CP-9020049-EU), 1 x 12V(34A), 408Waktywny PFC*

:heart: XFX Core 450W, 1 x 12V(34A), 408W , Seasonic, aktywny PFC*, certyfikat 80+

* aktywny PFC

Układ PFC (falownik), ma za zadanie korygować przesunięcie w fazie prądu względem napięcia zasilającego, czyli uzyskanie zerowego przesunięcia fazowego. Płynie wtedy w kablach najmniejsza moc pozorna i dodatkowo są eliminowane wyższe harmoniczne prądu pobieranego z sieci. Modele z aktywnym PFC przełączanie 110V na 220V realizują automatycznie. Układ aktywnego PFC pozwala także a może przede wszystkim na takie wydatkowanie mocą, że model kupiony z dużą rezerwą zużywa mniej mocy niż tradycyjny. 

Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.