Zmiana zasilacza?

Witam mam pytanie takie samo jak w temacie czy muszę zmieniać zasilacz czy nie bo  dostałem niby na święta gre bf4 ale do tej pory jeszcze nie dotarła :D 

 

chce kupić 9800gt a mam na razie 8600gts i przy tym zasilacz 350 FEEEL ATX i moje 2 pytanie brzmi czy ten 9800 da rade w bf4 na minimalnych i czy da redę w tych jeszcze 2 tytułach assassin’s creed 4 black flag i medal of honor warfighter 

 

reszta mojego sprzętu to 

procek e5200 2,7 

gigabyte ga-g31m-s2c 

ram 2 GB nie wiem jakie ale chyba goodram 

wind 7

no jeszcze ten zasilacz FEEL 350 ATX

Zasilacz do wymiany gdyż to tykająca bomba,masz mało Ramu do gier,po za tym tych kart co chcesz kupić się nie kupuje gdyż często padają no i procesor tylko 2 rdzenie na najniższych ustawieniach może byś pograł

a jest jakaś karta w tym przedziale cenowym by chodziła mi właśnie na najniższych detalach ? tylko nie wypisywać mi kart powyżej 130ł np typu 4850(mam ich dość już 2 mi się spaliły) 

Z 9800gt będzie tak samo jeżeli podłączysz ją do tego zasilacza.

Do 130zł nie kupisz nic energooszczędnego o rozsądnej wydajności.

nie podłączałem ja do tego tylko do OCZ 500 tylko ze on tez poszedł przez piorun :frowning:

 

nie ma żadnej karty do 150 zł ??

Są, ale nieprzeznaczone do pracy z takim zasilaczem.

Ostatecznie możesz poszukać radeona 6570, ale wykracza poza budżet (~240zł). Prawdopodobnie wiele gorszy od 9800gt nie będzie.

ale to przecież nie mowie nie można wymienić zasilacza :smiley: tylko czy mógł bym np kupić wpierw kartę jak będzie jakaś okazja czy coś a później dać tego zasilacza np modecom czy jakos tak on jjest z tych nie z czarnej listy a do np gts 250 nie trzeba chyba aż tak duze lini 12v czy trzeba sam juz nie wiem 

GTS250 to prądożerny smok, i wątpie aby podłączenie go do tego zasilacza dobrze się skończyło.

 

Najpierw dokup zasilacz, później kartę.

to jaki zasilacz do tego sprzętu co mam + karta GTX 460  ??? ??

zasilacz do wymiany no chyba że chcesz mieć spaloną kartę na wynos to już Twój wybór

ludzie chyba się czytanie ze zrozumieniem kłania chce zapytać Jaki ZASILACZ DO TEGO SPRZĘTU CO MAM + KARTA GTX 460

 

dla nie wiedzących ta karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania ale wiem ze mam zasilacz do wymiany ale na jaki do 100zł 

http://www.ceneo.pl/20120827 <-- tylko że on kosztuje ± 50 zł po za budżet ale jest wart ceny 

http://allegro.pl/oryginalny-fortron-450w-atx-fan-120-mm-24pin-i3804446355.html  jeśli chcesz się zmieścić w budżecie ale na zasilaczu się nie powinno oszczędzać 

pozostaje Ci zakup FORTRONA z ALLEDROGO , i nie spinaj się tak bo za 100zł to możesz z laską iść do kina a nie kupować dobrego PSU

to była tylko taka przykładowa cena aa co powiecie o tym zasilaczu chyba powinien być nie 

 

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-corexstream-500w-atx-pfc-box-wys-24h-i3834351494.html

Zasilacz dobry - problem polega jednak na zapewnieniu gwarancji/części zamiennych na wypadek usterki.Niestety firma OCZ Technology - producent zasilaczy, nośników SSD, pamięci RAM - złożyła wniosek o upadłość. Prowadzone są co prawda rozmowy z TOSHIBĄ która myśli o przejęciu schedy po amerykańskiej firmie . Teraz pozostaje oczekiwać na rezultat prowadzonych przez obie firmy negocjacji. Gdy OCZ nie zgodzi się na ustalone w umowie warunki z TOSHIBĄ , to ogłosi upadłość likwidacyjną. Gdyby tak się stało, gwarancja na produkty OCZ nie byłaby dłużej honorowana.Tutaj na ten temat więcej.

P.S - proponuję :

CHIEFTEC GPA-450S8 (80+) 450W , AEROCOOL VP-450 80+ OEM , Corsair VS 450W ATX 120mm FV GW PROMOCJA!

aaaahaaaaaaaaa oo tym OCZ nie wiedziałem pewnie wraz z upadłości firmy stanieją tez i ich produkty jak co to będę się rozglądał za tymi CHIEFTEC bo nie jestem pewien czy później mi starczy 450 bo tak mam w planach wymienienie procka na core 2 quad tylko jeszcze nie wiem na jaki ale pewnie na Q9550 albo q6600 noi i ta karta gtx 460 czy styknie na te elementy ??? aa i od razu mowie nie będę nic kręcił bo się na tym nie znam 

ten zasilacz  CHIEFTEC GPA-450S8 (80+) 450W spokojnie wystarczy Ci do wymienionej przez ciebie (nawet po wymianie procesora) konfiguracji wliczając w to gtx 460 

eee to super aaa jak mniej więcej jest u nich z awaryjnością i co to oznacza te +80 jakieś +80v czy jak ??? 

80+ określa wydajność energetyczną zasilaczy przy obciążeniu 20%, 50% i 100%. Wydajność ta musi wynosić minimum 80%.

Zasilacze posiadające certyfikat 80 PLUS są oszczędniejsze niż typowe zasilacze. Podstawą konstrukcji jest specjalnie wzmocniona płytka drukowana, w której to używa się dwa razy więcej miedzi niż normalnie ,oraz kondensatory polimerowe . Posiada liczne zabezpieczenia :OCP, OVP, SCP, OPP, OTP, SIP, UVP. Krótko - to znaczy ,że masz porządny sprzęt.

Dobry zasilacz to podstawa dobrego komputera.

Polecam któryś z tych zasilaczy:

• Corsair VS 450W ( EU version CP-9020049-EU), 1 x 12V(34A), 408Waktywny PFC*

:heart: XFX Core 450W, 1 x 12V(34A), 408W , Seasonic, aktywny PFC*, certyfikat 80+

 

* aktywny PFC

Układ PFC (falownik), ma za zadanie korygować przesunięcie w fazie prądu względem napięcia zasilającego, czyli uzyskanie zerowego przesunięcia fazowego. Płynie wtedy w kablach najmniejsza moc pozorna i dodatkowo są eliminowane wyższe harmoniczne prądu pobieranego z sieci. Modele z aktywnym PFC przełączanie 110V na 220V realizują automatycznie. Układ aktywnego PFC pozwala także a może przede wszystkim na takie wydatkowanie mocą, że model kupiony z dużą rezerwą zużywa mniej mocy niż tradycyjny. 

Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.