Zmiana znaków przejscia do nowej lini Word 2007

Witam

Mam taki problem i proszę o poradę

Mam dość długi tekst w Wordzie 2007 i prawie każda linia kończy się znaczkiem SHIFT + ENTER (przejście do nowej linii) a ja chce to zamienić na ENTER czyli przejście do nowego akapitu a to dlatego ze podczas justowania tekstu są zbyt duże odstępy, Jak to zmienić

Proszę o poradę i pozdrawiam

Nie wiem, jak to się robi w Wordzie (bo go nie używam), ale jeśli tekst nie ma różnego formatowania, to ja bym go przekopiował np. do Notatnika lub Notepada++ (http://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Program,Windows,12986.html) i następnie z powrotem do Worda (i potem go ewentualnie sformatuj jak trzeba).

enterb.jpg

to dość prosta czynność. Narzędzie główne- zamień (ikona po prawej stronie wstążki) Po otwarciu okienka znajdowanie i zamienianie klikasz na dole więcej, dla pola znajdź w specjalnych szukasz ręczny podział wiersza a dla pola zamień szukasz znak akapitu. Czynność kończysz przyciskiem zamień wszystko. widzę, że zostałem uprzedzony i bardzo dobrze :slight_smile:

dzięki za odpowiedź Panowie

Ogólnie zrobiłem to co podaliście ale word 2007 zmienia tylko znaki ale nie przenosi automatycznie do nowego akapitu tekstu. Tak czy siak musze ponownie sformatować cały tekst chyba ze jest inny sposób.

To musiałeś coś nie do końca zrobić dobrze, Jeżeli wykonałbyś prawidłowo zamianę ręcznego podziału wiersza na znak akapitu to powinno być OK. Ja takie zamiany wykonywałem w Word2007 wielokrotnie. Może nie potrzebnie pytam ale znak akapitu nie wstawiasz klawiszem enter tylko poprzez przycisk specjalne podobnie jak znak podziału wiersza?