Zmiania ikony pliku

Witam. Dzisiaj jestem z zapytaniem. Jak zmienić ikonę pliku bez robienia skrótu oraz zmiany opcji folderu? Nie chodzi mi o zmianę ikon całego typu plików tylko dla pojedyńczego pliku.

ale mi chodzi o zmiane ikony pojedynczego pliku a nie całego typu plików.

Witaj
Jaki masz system operacyjny?

Czy prawy Klik na pliku i Zmień ikonę nie działa?


obraz

No tak, ale Ty nie chcesz robić skrótu
O jaki rodzaj pliku konkretnie chodzi?
mp4, txt, mp3, (itp.)?

A może po prostu chcesz to robić w interfejsie tekstowym (CLI), nie wydaje mi się, by MS dodawał do Windows aplikacje tekstową i by trzeba było sięgać dla CLI po aplikacje zewnętrzne lub magiczne skrypty bat/cmd/powershell/visual basic:

1lajk

“Użycie VBScript lub partii do zmiany ikony skrótu” - napisał, że chce zmienić ikonę konkretnego jednego pliku a nie ikonę skrótu.

Jak plik jest tajny i nie jest to aplikacja exe bez blokad z inżynerią wsteczną/odwrotną to raczej zostaje gdybać jak małemu plikowi “mp3” wymusić miniaturę w rozmiarze ikon 32x32 lub 16x16, podobnie pewnie z wideo i grafikami.

Pewnie za duże przyczajenie do Dolpina z GNU/linux.

A tak konkretnie to ten link jest o czym?
Autor napisał prosto .
I’m trying to create a batch file that will toggle a desktop shortcut icon from icon0 to icon1 and back again on second execute.
Może przeczytaj ze zrozumieniem o co mu chodziło, całość, oraz jaką “wiedzą” się wykazał, co mu udowodniono i pokazano jak.
No i tu nie o to chodzi.

Napisz łaskawie o jaki konkretnie plik chodzi i jakie ma rozszerzenie.
Jeśli “exe” to sa programy gdzie z takiego pliku można wyodrębnić plik .ico i zapisać, oraz były na win 8 (nie wiem czy teraz) gdzie można było również wymienić ten plik.
No niestety to rok 2014 wiec nie pamiętam. Ale klikaj " change ico " i szukaj.
Jak chcesz zmienic ikony rozszerzeń to wiadomo. Ściagnąć pliki ikon z sieci i wykorzystać FileTypesMan. O ile wiesz jak
P.S. Najprościej do każdego pliku wykonywalnego utworzyć jego skrót i zmienic mu ikonę (by była inna) i poprzez niego ten program uruchamiać.

Chodzi o pliki bat i exe właśnie i tak jak napisałem najlepiej bez robienia skrótu i bez zmiany całego typu plików. Chodzi o zmianę ikony w jednym pliku, a nie całym typie.

Jak kod nie będzie często modyfikowany to może jakiś pakowacz go do EXE.

Ale wtedy antywirusy mogą się drzeć, że to niby wirus jest jak nie zaczęły analizy kodu pliku .bat/.cmd jako “złośliwy”.


Do “małych” plików exe może nada się:

  • http://www.angusj.com/resourcehacker/ - raczej trzeba mieć gotowe nowe pliki ico (nie kojarzę by był mały edytor do tworzenia “pixel artów”)
  • http://www.resedit.net/ - niby jest opcja edytowania z jakby z wbudowanym ‘pixel art’ “Paintem” (jak proste pokolorowanie wystarczy i nie trzeba sięgać po GIMP-a).

Jednak wtedy częstość aktualizacji zadecyduje czy ten sposób podmiany ikon jest wygodny.


Może jednak lepiej pomyśleć czy jest coś podobnego jak “Dolphin” z GNU/Linux do zarządzania pulpitem i katalogami. Przy czym ten znany jako beta jest dawno nieaktualizowany i pewnie tylko na XP robił najmniej problemów (https://web.archive.org/web/20160414094319/https://windows.kde.org/).

Otwórz w Visual Studio i wyeksportuj jako exe tylko ze zmienioną ikoną. Jedyne rozwiązanie, które widzę.