Zmiany DirectX

Witam. Posiadam komputer z W7 na pokładzie i radkiem 5770. Sprawa tyczy się tego, że świeżo po instalacji sterowników mam dostępny w opcjach gier do wyboru dx11. Natomiast po restarcie, czy też wyłączeniu i włączeniu kompa dx9 lub dx10. Co ciekawe, nawet wtedy dxdiag wskazuje dx11. Ma ktoś pomysł, z czym może to być związane? “Problem” pojawia się zarówno ze sterownikami od producenta GPU jak i od AMD.

ATI i AMD to teraz ta sama firma. Jaki konkretnie masz system 64bit czy 32? Bo z tego co opisujesz w systemie wygląda ok. Spróbuj zainstalować 3DMarka 11 (http://www.dobreprogramy.pl/3DMark-11,P … 21900.html) i zobacz co ci pokaże czy nadal będzie DX11. Równie dobrze wina może leżeć po stronie gry, co to za gry ? Może potrzeba patch-a zainstalować ?

System 64bit. Pisząc sterowniki od producenta, miałem na myśli od ASUSa. Co do #DMark11 - po drugim demie wyskakuje błąd: 3DMark11Workload1.exe - Błąd systemu. “Nie można uruchomić programy, ponieważ na komputerze nie znaleziono C:\Program Files.DLL. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem.” A gry, podobnie jak sterowniki aktualne.

Skoro wywala błąd że brakuje biblioteki, to po prostu zaktualizuj DirectX, być może w tym problem, a często do gier trzeba aktualizacji do wersji z płyty instalacyjnej.

Czyli użyć płyty instalacyjnej z windowsem i z niej “zaktualizować” DirectX?

Nie, płyty z grą. I ewentualnie ściągnąć ogólną aktualizację dx choćby ze strony microsoftu.

Dxwebsetup pisze, że zainstalowana jest nowsza kub równorzędna wersja DirectX. Brak Dx11 (niemożność wyboru tej opcji) pojawia się po ponownym uruchomieniu komputera. Co ciekawe, w dxdiag nadal jest dx11. Podobnie w GPU-Z.

Start - Uruchom - Regedit

klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX

zmień wartość Version na 4.8.0.5515

Pozwoli Ci to zainstalować dx 9/ 10 / 11

np. te

http://pobierz.pl/programy/windows/multimedia/biblioteki-multimedialne-i-kodeki/DirectX