Zmiany DirectX


(Vhipir) #1

Witam. Posiadam komputer z W7 na pokładzie i radkiem 5770. Sprawa tyczy się tego, że świeżo po instalacji sterowników mam dostępny w opcjach gier do wyboru dx11. Natomiast po restarcie, czy też wyłączeniu i włączeniu kompa dx9 lub dx10. Co ciekawe, nawet wtedy dxdiag wskazuje dx11. Ma ktoś pomysł, z czym może to być związane? "Problem" pojawia się zarówno ze sterownikami od producenta GPU jak i od AMD.


(jas_fasola) #2

ATI i AMD to teraz ta sama firma. Jaki konkretnie masz system 64bit czy 32? Bo z tego co opisujesz w systemie wygląda ok. Spróbuj zainstalować 3DMarka 11 (http://www.dobreprogramy.pl/3DMark-11,P ... 21900.html) i zobacz co ci pokaże czy nadal będzie DX11. Równie dobrze wina może leżeć po stronie gry, co to za gry ? Może potrzeba patch-a zainstalować ?


(Vhipir) #3

System 64bit. Pisząc sterowniki od producenta, miałem na myśli od ASUSa. Co do #DMark11 - po drugim demie wyskakuje błąd: 3DMark11Workload1.exe - Błąd systemu. "Nie można uruchomić programy, ponieważ na komputerze nie znaleziono C:\Program Files.DLL. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem." A gry, podobnie jak sterowniki aktualne.


(Xparanienormalnyx) #4

Skoro wywala błąd że brakuje biblioteki, to po prostu zaktualizuj DirectX, być może w tym problem, a często do gier trzeba aktualizacji do wersji z płyty instalacyjnej.


(Vhipir) #5

Czyli użyć płyty instalacyjnej z windowsem i z niej "zaktualizować" DirectX?


(Xparanienormalnyx) #6

Nie, płyty z grą. I ewentualnie ściągnąć ogólną aktualizację dx choćby ze strony microsoftu.


(Vhipir) #7

Dxwebsetup pisze, że zainstalowana jest nowsza kub równorzędna wersja DirectX. Brak Dx11 (niemożność wyboru tej opcji) pojawia się po ponownym uruchomieniu komputera. Co ciekawe, w dxdiag nadal jest dx11. Podobnie w GPU-Z.


(Danni1100) #8

Start - Uruchom - Regedit

klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX

zmień wartość Version na 4.8.0.5515

Pozwoli Ci to zainstalować dx 9/ 10 / 11

np. te

http://pobierz.pl/programy/windows/multimedia/biblioteki-multimedialne-i-kodeki/DirectX