Zmiany na głównej

  1. Wszystko wyśrodkowane dziwnie z wolnymi miejscami po bokach, po co marnujecie to miejsce ?

  2. Czcionka w komentarzach ZA DUŻA.

  3. “Ostatnio na blogu” miało zostać bardziej okazane, a wydaje mi się, że tylko czcionka wszędzie poszła w górę ?

  4. Logowanie niedostosowane do wersji mobilnych.

Piszę o wersji mobilnej. Google Chrome.

A co się stało z recką God of War?

1 polubienie

Wszystko wyśrodkowane

Rozumiem, że o mobilnej wersji strony mówisz? Na desktopie z kolei wszystko wygląda, jakby było na siłę rozciągnięte, byleby tylko jak najmniej wolnego miejsca zostawić…

Co do logowania się w mobilnej wersji, w jakim sensie niedostosowane? U mnie strona logowania się nie zmieniła, poza tym, że przycisku “zaloguj się” nigdzie nie ma, a i samej strony nie mogę przewinąć, i podejrzewam, że właśnie gdzieś niżej przycisk ten jest… (na Firefoxie tak mam, nie wiem jak jest na Chrome i innych jemu podobnych przeglądarkach).

Ani w komentarzach, ani w polach tekstowych, ani w artykułach bez różnicy - czcionka jest OK, albo to ja tylko tak mogę mieć?

Tak, o wersji mobilnej piszę.

Zapomniałem dodać, że chodzi o wersję mobilną.

1 polubienie

W widoku mobilnym na pc, to mam tylko szerzej z gigantycznymi przyciskami, ale czcionka wciąż taka sama

Podwójne powiadomienia ? Jedno wystarczy, serio :wink:

Może confnął like i system wolał nie usuwać powiadomienia.

Spóbuj w widoku pionowym, jak dalej nie ma to za mały ekran telefonu - symulowana rodzielczość powinna wynosić 360 na 517 pikseli:
https://www.rapidtables.com/web/tools/window-size.html
Poziomo nie ma szans się zmieścić.

Zwracam sie z uprzejma prosba o wziecie pod uwage faktu, iz nie kazdy zawsze pracuje na ekranie o rozdzielczosci, ktora obecnie portal (tylko portal, forum dobrze sie skaluje) uznaje za minimalna. Zeby tak nawet nie miec mozliwosci scrollowania w poziomie? Naprawde?

Tak to jest jak się rozbija serwis na dwie wersje.
Raczej wyzwaniem będzie przejście na RWD czy lepsze dostosowanie do rozdzielczości około 800 na 600 px.

1 polubienie

Przy powiększeniach strony powinien pojawić się dolny pasek przewijania, a tak - jest problem dla ślepaków. Też niedowidzę.

1 polubienie

Sprawdziłem stronę, którą podałeś, rzeczywiście wyszło, że mam za mały ekran/za małą rozdzielczość, co nie wyjaśnia tego, czemu nie mogę strony w dół przewinąć, bo chyba zwykle pojawia się taka opcja, gdy strona jest większa, niż rozdzielczość używanego urządzenia?

1 polubienie

Scroolem, scrollem ludzie. Przyciskacie kółko i macie lewo/prawo. :smiley:

Scroll / kółko na telefonie…

@anon50876043 - nie można, bo strona ma przyblokowany scroll czy nie ogarnia że powinna dać się przewijać - mogę regułą CSS dla uBO spróbować wymusić przewijanie ale problem będzie to zrobić w androidowym Chrome / Brave - nie ma czym; chyba, że sobie domowy serwer privoxy postawisz…

Akurat od jakiegoś czasu korzystam z Firefoxa Nightly na telefonie, uBO też mam zainstalowane, także chyba nie będzie potrzeby stawiania żadnych serwerów :stuck_out_tongue:.

1 polubienie

Na stacjonarnym komputerze i w laptopie. Na telefon nie znam apki do tego.

CSS taki działa = MOBILE (z obsługą dotyku):

html.login-page.touch > body.splash,
html.login-page {
	overflow-y: visible !important;
	background: black !important;
}

html.login-page.touch > body.splash .modal {
	position: absolute !important;
}

a w regułach wygląda to mniej więcej tak = MOBILE (z obsługą dotyku):

ssl.dobreprogramy.pl##html.login-page.touch  > body.splash, html.login-page:style(overflow-y: visible !important; background: black !important;)
ssl.dobreprogramy.pl##html.login-page.touch  > body.splash .modal:style(position: absolute !important;)

Wrzucam na github, bo nie działa ten pastebin jako lista filtrów.

https://raw.githubusercontent.com/krystian3w/dp-login-scroll/master/List.txt


Rozwiązałem jako tako problem z białym tłem po przeciągnięciu, uruchomiłem w repozytorium, bo gist się nie nadawał do aktualizacji - ciągle inny identyfikator.

@anon50876043 jak już masz dodaną listę to najlepiej podmienić na tą z repozytorium, tak by w razie czego łatwiej było poprawić błąd bez dodawania listy ciągle ręcznie lub poprawiania ręcznie reguł.

Jakby wystąpił problem, że reguły są ignorowane to chyba trzeba odświeżyć Firefox lub przejść na wersje beta - nie miałem czasu na szukanie co u mnie na telefonie bugowało, że reguły nie działały na stałe a tylko po jednorazowym dodaniu przez pipetę.

1 polubienie

Scroll / kółko na małym oknie nawet na komputerze nie działa, zmniejsz sobie do jakiś 500px na 300px i próbuj przewijać stronę logowania:

https://ssl.dobreprogramy.pl/Logowanie.html.

Tak sprytnie zrobione, że się nie zmieści - a przewijania domyślnie nie będzie:

obraz