Zmiany w msconfig

Jestem szczęśliwą (albo i nieszczęśliwą) posiadaczką Windowsa 8.1, ostatnio przeczytałam na jakimś forum, że pewna zmiana w pliku msconfig może rozwiązać mój problem ze starymi grami. Po wcześniejszym upewnieniu się, że jest to “bezpieczne” i że mogę wrócić “spokojnie” do starych ustawień, postanowiłam wziąć się do roboty. Zrestartowałam laptopa i wszystko wydawało się ok, uruchomiłam grę, zobaczyłam że nie naprawiło to mojego problemu, więc wyłączyłam ją i w tym momencie zaczęły się problemy. Ekran się dosłownie obrócił, ale nic, udało mi się ustawić plik msconfig tak jak był pierwotnie, zrestartowałam laptopa, jednak problem nie zniknął. Ekran jest ciągle obrócony, co więcej nie mogę teraz już niczego uruchomić, nie mogę nic zmienić w ustawieniach. Po prostu jak uruchamiam coś to pojawia mi się niebieski ekran i tyle. Przy uruchamianiu niektórych programów wyświetla się komunikat ze jest ustawiona zła rozdzielczość, niestety jej też nie mogę zmienić. Stąd moje pytanie, czy laptop jest do odratowania bez formatu? 

Rozumiem brak wiedzy w temacie ale wróżkami to my nie jesteśmy ;) Jakie konkretnie opcje zmieniałaś?

Rozruch-> ilość procesorów ustawiłam na 1

Jeśli tylko te opcje zmieniłaś to po ponownym odznaczeniu sytuacja powinna wrócić do normy, w razie problemów skorzystaj z trybu awaryjnego. 

No właśnie tylko te opcje, a nie wróciło do normy. Próbowałam włączyć tryb awaryjny, ale tak jak pisałam wcześniej, nie mogę włączyć żadnych ustawień a nie znalazłam informacji jak to zrobić w inny sposób na Windowsie 8.1

Co oznacza “nie mogę włączyć żadnych ustawień”?

Próbowałaś kombinacji Ctrl+Alt+<strzałka_w_dół> ?

Nie mogę włączyć żadnych ustawień oznacza, że uruchamiając  panel sterowania lub cokolwiek innego, to uruchamiało się to w tle. Ja natomiast nic z tym zrobić nie mogłam, nie mogłam się tam dostać nawet skrótem tab+alt. Veers, dzięki! nie pomyślałam o tym, a czasem najprostsze sposoby są najlepsze do rozwiązania niecodziennych problemów :slight_smile: Ekran udało się obrócić, po obróceniu rozdzielczość była nadal zła, ale za to można już było zmieniać ustawienia, po zmienieniu rozdzielczości i zresetowaniu laptopa, wszystko wróciło do normy, wielkie dzięki :slight_smile:

 

Invi123456 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus