Zmiękczanie konturów Corel


(k-9) #1

Hej,

Mam pytanie do Corelowców :slight_smile:

Czy da się w programie nałożyć jakiś efekt który zmiękczał by kontury? Czasami nie da się idealnie narysować konturów i pod powiększeniem są widoczne skoki i nie wygląda to estetycznie... Aby przyjemniej dla oka wyglądały kontury biorę obrazem w photoshopie bluruje ale chciałbym aby wszystko zostało zrobione w wektorze...


(s-p-i-n) #2

Skoki? To chyba w Corelu masz mapę bitową a nie wektory. Jakbyś miał wektor to było by wszystko idealnie wygładzone - no chyba że te skoki masz po trasowaniu, a to wówczas już ręcznie musisz wygładzać.

Polecam lekturę


(pstrowsky) #3

Zaznacz odpowiednie węzły i zamień w opcji narzędzia kształt na węzły gładkie. Lub bardziej precyzyjnie otwórz sobie okienko dokowane Wyokrąglenie/Wyżłobienie/Ścięcie i tam poeksperymentuj z promieniem takiego zaokrąglenia. Warto też zobaczyć jak to wygląda u konkurencji:

W początkowej fazie prezentacji widać taką operację. Z doświadczenia powiem, że działa świetnie. Wraz z automatyczną redukcją węzłów daje na prawdę ładną krzywą, no ale Ink. to trochę inna bajka :wink:


(Fotoinformator Pl) #4

Możesz zamienić wektor na mapę bitową ale to się wiąże ze stratą oraz aliasingiem na krawędziach, lepiej o tym zapomnij.