Zmieniająca się rozdzielczość ekranu

Witajcie.
Problem zmusił mnie do ponownego zaistnienia na forum . Otóż nie wiem co się stało, ale ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 dpi, po wyłączeniu Peceta i ponownym uruchomieniu kompa pojawia się na ekranie obraz o rozmiarze 1024 x 768. Gdy odinstalowałem grafikę AMD Radeon HD 7700 Series i ponownym uruchomieniem kompa ekran nie uległ zmianie. Kolejne ponowne uruchomienie i obraz na ekranie logowania znowu o roz. 1024 x 768. Ponownie zainstalowałem grafę i powtórka z rozrywki.

Coś się zepsuło, albo nie działa :wink:

1 polubienie

Zgadza się. Wylogowuję się i sprawdzę na Mincie. Uruchomiłem Miętówkę i wszystko z obrazem jest OK.

Podaj jakieś podstawowe informacje. Jaki komputer, jaki monitor, jakie sterowniki itp. Nikt tutaj nie będzie zgadywał.

Pecet Monitor HP w 2408h System Win 10 Pro 1909 kompilacja 18363.476 i Mint obok Windy.

Nie mówcie, że wszedłem TU bez sensu. Bywajcie: anguished:

Hej,

  • Zapomniałeś dodać, jaką wersję sterowników instalowałeś i skąd ją ściągałeś.
  • Jaką masz płytę główną?
  • Korzystasz tylko z karty zintegrowanej?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Sterownik aktualizowany za pomocą aplikacji ustawienia karty Radeon, płyta główna Prime Z270-P Asusa. Po odinstalowaniu grafy wyglądało na to, że problem zniknął. Jak wspomniałem na Miętówce problem ze skalowaniem ekranu nie występuje.

  1. Przeinstaluj DirectX
  2. Przeinstaluj biblioteki VisualC
  3. Przeinstaluj Net Framework
  4. Przeinstaluj OD ZERA sterownik karty graficznej, ale najlepiej pobierz go bezpośrednio ze strony AMD.

Dzięki za wsparcie. Punkt 4 wykonałem o D.pa. Ostatecznie skorzystałem z kopii dysku i pozbyłem się problemu.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wsparcie. :raised_hand:

1 polubienie