Zmieniające się parametry Routera - zmiany prędkości / rozłączanie

Witam, mam pytanie odnośnie internetu z Neostrady( 10 Mb).

Na początku umowy miałem 6,5 Mb, potem zmniejszyło się do 2Mb - czasami dniowe przeskoki na 3,5-5Mb (rzadko). A wczoraj zauważyłem spadek do ~1Mb, ze zmniejszeniem do 0,5 Mb. Obecnie 1,1Mb

 

To są zdjęcia z tłumienia itp ( dzisiejsze)

  • pierwszy ss był zrobiony rano

info.png

-drugi po rozłączeniu internetu - router się rozłącza jeśli ktoś dzwoni (nie zawsze)

26.png

-trzeci kilka minut temu

zmniejszanie.png

 

Czy to jest błąd Orange, router’u, czy modemów ADSL (to przy Telefon-Router) // 2 telefony, do pierwszego jest podłączony router. Czy można coś z tym zrobić? Czy jedynie czekać a przypadkową pomoc od Orange…

 

//Posiadam wyniki prędkości od wczorajszego dnia.

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

//Obecna zmiana 10s-temu.png

Modem przechodzi resynchronizację stąd zmieniające się ustawienia modemu. Co do zmieniających się prędkości to najprawdopodobniej centrala dostawcy jest przeciążona i niezdolna do świadczenia internetu 10 mb. Jeżeli również korzystasz ze swojego routera ADSL, zaktualizuj mu oprogramowanie, jeśli nie ma nowszej wersji, spróbuj ponownie go skonfigurować. Być może usługa będzie działała nieco lepiej, ale i tak niezbędny jest kontakt z dostawcą usługi.

A filtr ADSL jest założony na telefonie ?

 

Równie dobrze możesz mieć przetarty kabel łączący gniazdko z routerem (sam tak miałem, 10 zł w elektronicznym załatwiło sprawe).