Zmienianie antywirusa- jak zrobić to skutecznie?

Witam,

wymieniam antywirusa na kompie z AVG 8.0 na Kasperskiego. Wiem, że przy zmienianiu programu antywirusowego można sporo namieszać w systemie (mam Windowsa XP Home Edition) i tu pytanie jak skutecznie (bez namieszania) zmienić antywirusa, mam już Ccleaner, ale czy to wystarczy? Co usunąć i co oczyścić po usunięciu AVG? Jednym słowem proszę żebyście poradzili mi jak krok po kroku przeprowadzić zmianę antywirusa!

P.S. A tak na marginesie, czy Kaspersky mocno spowalnia pracę systemu?

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

witam cię. Myślę, ze nie bedziesz miał komplikacji w systemie, jeśli normalnie odinstalujesz AVG. po deinstalacji wyczyść rejestr ccleanerem i zrestartuj kompa. potem mozesz instalowac kacpra. Apropo niego, to bardzo malutko obciaza kompa, prawie nie zauważalnie.

dzięki za radę :slight_smile:

W przypadku usuwania za pomocą deinstalatora zainstalowanego programu AVG wszystkie wpisy z rejestru systemowego powinny zostać usunięte automatycznie.Jeśli wystąpią jakieś problemy to :

-w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE należy poszukać wpisów dotyczących AVG i Grisoft i je usuwamy.

  • W kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall robimy to samo.

  • Szukamy folderów związanych z AVG i z ustawieniami użytkownika w C:\Document and Settings\ oraz C:\ Program Files

  • w Menu start -> Uruchom wpisujemy - services.msc i sprawdzamy czy są tam jakieś usługi związane z AVG i usuwamy ich wpis (AVG8Uninstall) z klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services