Zmienić na max obroty? Czy to mozliwe?


(Jakubjanowski85) #1

Witam, posiadam Procesor INTEL CELERON 466 (66x7.00) mam pytanie, o ilę mogę zwiększyc ten procek i jak to zrobić. Wiem że na forum poruszane były takie problemy. Z tym że nie moge dojść jak to zrobić w moim przypadku. Bios jest firmy AWARD v.4.51 PG rocznik 1984-99. Nie mogę dojść w nim jak podkręcić mój procesor. PROSZĘ O RZETELNĄ POMOC. :frowning:

Złączono Posta : 23.12.2006 (Sob) 19:53

Znalazłem informacje na pewnej stronie że mogę go podkręcic do 525/581 jest do tego komentarz że częsciej jednak na 525, ale nadal nie wiem jak to zrobić w biosie czy wystarczy zmienić tylko ustawienia zegara CPU??


(Remix) #2

Witam!

Daj sobie spokój z podkręcaniem tego procesora bo:

  1. Wzrost wydajności będzie tak znikomy, że aż strach pomyśleć

  2. Narobisz więcej szkód, niż korzyści

  3. Stracisz stabilność

  4. Ogólnie to działanie w przypadku tego procesora nie ma najmniejszego sensu


(Tytka1991) #3

z takim procekim to ja dziękuje..szkoda go nawet podkręcać gdyż tak jak Remix napisał "Wzrost wydajności będzie tak znikomy, że aż strach pomyśleć" :frowning: :frowning: :frowning: zbieraj po kolędzie na nowy komp poprostu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


(Mario C) #4

Chłopaki mają rację, lepiej nie kombinuj a Celerony łatwo jest spalić, są mało odporne na przegrzanie


(Jakubjanowski85) #5

Wielkie dzieki nie wiedziałem co z tym fantem zrobić. Tak myśle że jedyne co mogę dla niego zrobić to dodać ramu :slight_smile: POZDRAWIAM


(McDracullo) #6

Mój celefonek (identyczny) poszeł na wieczny spoczynek przy zbyt dużym napięciu.. ale na prawie 7 poszedł... :stuck_out_tongue: i po tem już nie poszedł :smiley: