Zmienić system z Windows XP na Windows 7?

Dzisiaj przyszły mi nowe części do komputera. Mam Windows XP Professional , mam 4 gb ram, ale teraz zauważyłem, że system pochłania tylko 3,3gb ;/

I moje pytanie brzmi czy zmieniać na windows 7 ??

Mój komputer : ( wiem, że słaba karta graficzna )

1

2

3

4

Druga sprawa, mam na płycie Win7, ale jak włączam setup to ukazuje się takie coś:

1

Jak dałbym zainstaluj teraz to normalnie by się instalował czy z formatowaniem? Nigdy tego nie robiłem ^^

Jeśli chcesz używać więcej niż 3.25giB musisz skorzystać z wersji x64 systemu lub z PAE.

Ogólnie sprzęt da radę - chociaż w sumie zależy do czego.

Tak jak mówi kolega GioWDS… Skorzystaj z wersji 64-bitowej (oby była legalna…). Zainstalować możesz poprzez włożenie płyty do napędu DVD-Rom i ponowne uruchomienie komputera z włączoną opcją uruchamiania wpierw z napędu cd/dvd a następnie z dysku twardego. W ten sposób płyta uruchomi Ci się ładując w pamięci komputera program pozwalający na instalację systemu.

Aha. Dzięki już wiem ^^ A mam jeszcze małe pytanie czy mój system obsługuje x64 bity?

Najpierw sprawdź jaki system operacyjny posiadasz - czy to jest Windows 7 x86(32 bitowy) czy 64 bitowy. Jeśli chodzi o sprzęt to tak obsłuży on 64 bity. Bo każdy praktycznie dostępny procesor na rynku obsługuje instrukcje 64 bitowe.

Mam Windows 7 x32 i x64 ;]

Dzieki all.