Zmieniłem FourCC filmu, ten teraz się nie odtwarza

(Liverpool 93) #1

Witam!

Chciałem dziś pewien film skompresować, ściągnąłem w tym celu kodeki xvid, podążając za jakimś głupim pomysłem zrodzonym przy kilku błędach dotarłem do folderu instalacyjnego xvid'a, tam kliknąłem na ikonkę "AviC", nie wybrałem żadnych kodeków z list, tylko wczytałem swój film, który chciałem skompresować i kliknąłem "Apply". Pojawił się komunikat "FourCC changed" i od tamtej pory film się nie odtwarza, tzn. sam dźwięk jest, a obrazu w ogóle nie wykrywa żaden program do odtwarzania, jaki posiadam, a mam ich kilka. Film ten "sklejałem" cały cholerny dzień, dosłownie, stąd też moje pytanie, czy to co nabroiłem da się odwrócić? Film był i jest w formacie .avi, lecz nie mam pojęcia jakiego kodeku używał, czy jakim był zakodowany, gdy jeszcze działał. Jeśli to coś pomoże, to sam film nagrywałem we Frapsie, by potem edytować go w programie ULead Video Studio 11. Po edycji zapisałem na dysk "Zgodnie z pierwszym klipem video". Z uwagi na uroki Frapsa film zajmował ponad 30gb przy ponad 3 minutach długości. :shock: Szkoda mi strasznie teraz całej tej pracy, liczę na pomoc forumowiczów.

Pozdrawiam.

Edit: Wersja xvida, w którym cały ten "AviC" znalazłem i film nim spieprzyłem, to 1.2.2

(gufi4) #2

uruchom jeszcze raz fourcc wczytaj film i wybierz fourcc used codec i wybierz xvid. może to coś da i film będzie działał. a do konwertowania użyj jakiegoś konwertera :slight_smile:

(scripter1) #3

Możesz spróbować użyć programu MediaInfo, może on będzie w stanie odczytać jakieś informacje o kodowaniu przed zmianą które jeszcze pozostały w pliku.

Możesz też użyć MediaInfo na innym tak samo utworzonym pliku i porównać info tego działającego i tego co sobie uszkodziłeś.

A tak na przyszłość to sobie zapamiętaj że zawsze się robi kopię zapasową plików przed ich modyfikacją.

-- Dodane 11.09.2010 (So) 11:17 --

A tak swoją drogą to chętnie bym się pobawił tym uszkodzonym plikiem lub przynajmniej obejrzałbym info o nim z MediaInfo.