Zmieniłem Płytę główną. Czy konieczna reinstalka systemu?

Zmieniłem płytę główną z Asus P5B na Gigabyte G41M combo. Podłączyłem wszytko jak trzeba nie mam tylko pewności co do gniazd w płycie od DVD i HD. Ładowanie zatrzymało się na napisie " Błąd ładowania systemu operacyjnego." Zmieniłem żeby się bootował z DVD bo myślałem że zainstaluje się sterownik. Dalej to samo czyli wyświetla się  “Błąd ładowania systemu operacyjnego.” Linijkę wyżej pisze “Press any key to startup  XpressRecovery2”. Dowiedziałem się od znajomego że muszę zrobić format C i od nowa instalować system. Czy to prawda ? Jak sobie poradzić bez formatu i utraty danych na C ?

A w trybie awaryjnym system się odpala? Jeżeli tak, to możesz spróbować wywalić wszystkie sterowniki od starej płyty i wgrać do nowej (nigdy tego nie próbowałem, tak tylko gdybam).

Głównym problemem odpalenia systemu na nowej płycie jest sterownik od chipsetu (dla swiętego spokoju zrób sobie reinstalkę).

Jak rozumiem to w ogóle okno startu Windows się nie pojawia, ani menu startowe, ani żaden błąd Windows?

Mam wrażenie, że błąd wskazuje raczej na błędne urządzenie startowe, albo może tryb (BIOS/UEFI?). Jeśli nie startuje z DVD, to problem nie może leżeć w sterowniku chipsetu.

W BIOSie widać napędy?

Nie umiem wejść w tryb awaryjny. Mam klawiaturę USB. 

NA chwilę mi mignie ten obraz :

 

http://imageshack.com/a/img20/9940/qvqn.jpg

Potem wszystko zatrzymuje się na czymś takim.

http://imageshack.com/a/img62/6043/jzwm.jpg

Dodane

A jednak bootuje mi się z płyty ale mam tylko 2 opcje tak jak widać na obrazku: k9yn.jpg

Gdy klikam backup wyskakuje mi takie coś:

ynm2.jpg

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus