Zmieniły mi się ikony skrótów

Kilka dni temu uruchamiałem program i dałem kliknąłem ale nie zauważyłem, że na dole zaznaczone było “zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików” (był to plik o rozszerzeniu .lnk). Od tamtego czasy wszystkie ikony wyglądają jak kartka z znaczkiem opery (przeglądarki) w srodku.Wszystko otwiera się jako opera. Co zrobić żeby wsztstko wróciło do normy ?? Np. żeby gg miało słoneczko za ikone?? Z góry dzięki.

Może spróbuj przywrócić system sprzed dnia w którym zrobiłeś ten błąd. Powinno pomóc.

Niestety nie. Już próbowałem.

Naprawa systemu http://helpc.eu/topic/1586-instalacja-nakladkowa/ i powinno być po kłopocie :smiley:

Ok, ale ja mam Win7 Home Premium

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … tup-repair zobacz to :smiley:

kombinator19996 , mam nadzieję, że nie zdążyłeś jeszcze naprawiać lub nie daj boże reinstalować systemu z powodu takiej pierdoły :slight_smile:

Klikaj -> http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm pobieraj pliczek spod linka LNK (Shortcut) File Association Fix, rozpakuj i uruchom. Po zaimportowaniu zawartości do rejestru przeloguj się. Albo restart ale tonie jest konieczne. Będzie OK :slight_smile:

Zauważyłem, żę ten plik jest na Wnidowsa XP, a ja jak napisałem wyżej mam Win7.

Wejdź na tę stronę i pobierz pliczek “LNK” http://www.winhelponline.com/blog/file- … windows-7/

Przy włączaniu tego wyświetla mi się Error “Nie można zaimportować C:\User\Ja\Desktop\Ink_fix_w7.reg: nie wszystkie dane zostały pomyślnie zapisane w rejestrze. Niektóre klucze są otwarte przez system lub inne procesy.” Co mam robić ??

Dołączam się do jego problemu mam ten sam problem tylko mi to tak bardzo nie przeszkadza tylko nie wiem czy to ma jakiś wpływ na komputer . Jak możecie to pomóżcie . Mam Windows 7 Ultimate 64 bity .

Do poprawnego zaimportowania części kluczy i wartości z tego pliku potrzebujesz uprawnień administracyjnych.

Start -> regedit.exe -> prawy klawisz myszy -> uruchom jako administrator -> odklikaj co trzeba w okienku UAC -> Plik -> Importuj -> …

Dodane 28.02.2011 (Pn) 21:57

Wpływ ma taki, że to nieładnie wygląda :-). No i może być średnio wygodne, jak się okaże, że kliknięcie jakiegokolwiek skrótu otwiera jakiś jeden i tylko jeden program.

Procedura ta sama, co u kombinator19996. Nie ma znaczenia (w tym względzie), że tam chodzi o Vistę a u ciebie o 7-kę. Pod tym względem jest w obu systemach identycznie.

Nie wiem jak poszło koledze ale ja mam ze dodano . ;/ i nic się nie zmieniło

Co prawda nie wgrałem tego pliku do rejestru ale próbowałem. Dzisiaj odpaliłem kompa i wszystko jest OK. Ikonki wróciły do normy. Dzięki za pomoc. :slight_smile:

To co ja moge zrobic jak mi dodaje i nie dziala PS. Dodaje mi do Winrara nie wiem czemu ;p