Zmieniły mi się ikony skrótów


(Kamilr6) #1

Kilka dni temu uruchamiałem program i dałem kliknąłem ale nie zauważyłem, że na dole zaznaczone było "zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" (był to plik o rozszerzeniu .lnk). Od tamtego czasy wszystkie ikony wyglądają jak kartka z znaczkiem opery (przeglądarki) w srodku.Wszystko otwiera się jako opera. Co zrobić żeby wsztstko wróciło do normy ?? Np. żeby gg miało słoneczko za ikone?? Z góry dzięki.


(Stały_bywalec) #2

Może spróbuj przywrócić system sprzed dnia w którym zrobiłeś ten błąd. Powinno pomóc.


(Kamilr6) #3

Niestety nie. Już próbowałem.


(Dariuszbbr) #4

Naprawa systemu http://helpc.eu/topic/1586-instalacja-nakladkowa/ i powinno być po kłopocie :smiley:


(Kamilr6) #5

Ok, ale ja mam Win7 Home Premium


(Dariuszbbr) #6

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... tup-repair zobacz to :smiley:


(goomish) #7

kombinator19996 , mam nadzieję, że nie zdążyłeś jeszcze naprawiać lub nie daj boże reinstalować systemu z powodu takiej pierdoły :slight_smile:

Klikaj -> http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm pobieraj pliczek spod linka LNK (Shortcut) File Association Fix, rozpakuj i uruchom. Po zaimportowaniu zawartości do rejestru przeloguj się. Albo restart ale tonie jest konieczne. Będzie OK :slight_smile:


(Kamilr6) #8

Zauważyłem, żę ten plik jest na Wnidowsa XP, a ja jak napisałem wyżej mam Win7.


(Semtex) #9

Wejdź na tę stronę i pobierz pliczek "LNK" http://www.winhelponline.com/blog/file- ... windows-7/


(Kamilr6) #10

Przy włączaniu tego wyświetla mi się Error "Nie można zaimportować C:\User\Ja\Desktop\Ink_fix_w7.reg: nie wszystkie dane zostały pomyślnie zapisane w rejestrze. Niektóre klucze są otwarte przez system lub inne procesy." Co mam robić ??


(Igor Rozinski) #11

Dołączam się do jego problemu mam ten sam problem tylko mi to tak bardzo nie przeszkadza tylko nie wiem czy to ma jakiś wpływ na komputer . Jak możecie to pomóżcie . Mam Windows 7 Ultimate 64 bity .


(goomish) #12

Do poprawnego zaimportowania części kluczy i wartości z tego pliku potrzebujesz uprawnień administracyjnych.

Start -> regedit.exe -> prawy klawisz myszy -> uruchom jako administrator -> odklikaj co trzeba w okienku UAC -> Plik -> Importuj -> ...

-- Dodane 28.02.2011 (Pn) 21:57 --

Wpływ ma taki, że to nieładnie wygląda :-). No i może być średnio wygodne, jak się okaże, że kliknięcie jakiegokolwiek skrótu otwiera jakiś jeden i tylko jeden program.

Procedura ta sama, co u kombinator19996. Nie ma znaczenia (w tym względzie), że tam chodzi o Vistę a u ciebie o 7-kę. Pod tym względem jest w obu systemach identycznie.


(Igor Rozinski) #13

Nie wiem jak poszło koledze ale ja mam ze dodano . ;/ i nic się nie zmieniło


(Kamilr6) #14

Co prawda nie wgrałem tego pliku do rejestru ale próbowałem. Dzisiaj odpaliłem kompa i wszystko jest OK. Ikonki wróciły do normy. Dzięki za pomoc. :slight_smile:


(Igor Rozinski) #15

To co ja moge zrobic jak mi dodaje i nie dziala PS. Dodaje mi do Winrara nie wiem czemu ;p