Zmienione ikony na pulpicie

Witam.Mam mały problem który działa mi na nerwy. Prawdopodobnie po odinstalowaniu jakiegoś programu (przypuszczam że Windows 7 Manager) znikneły mi krztałty ikon na pulpicie.Normalne zostały tylko systemowe ikony (kosz, dokumenty itp).

problemhorz.jpg

Jednak reszta ikon się zmieniła.Programy działają lecz ikony są zmienione.Nie da sie ich zmienić, a dodawanie nowych czy ponowne robienie skrótów nic nie daje.Dodatkowo nie miałem dostępu do Document and settings ale już naprawiłem.Niektóre ikony na dysku C również się pozmieniały.

Skanowałem kilkoma programami lecz to nie pomogło.Malwarebytes’ Anti-Malware wykrył 2 zainfekowane pliki i usunął je ale to też nie pomogło.

Macie jakieś rady, pomysły ?

Tym programem sobie przywrucisz wyglad ikon

http://www.tuneup.pl/products/tuneup-utilities/

klikasz tę pomarańczową ikone na pulpicie otworzy sie program z górnej listy wybier dostosowywanie systemu windows i wygląd ikon odznacz pokaż strzałke na ikonie i dajesz zastosuj i wsio

Wejdź w opcje folderów-> zaznacz opcję “pokaż ukryte pliki i foldery”-> Otwórz menu start-> po prawej stronie kliknij Swoją nazwę Użytkownika-> Wejdź w folder Appdata-> Local-> usuń z niego plik IconCache.db (data Base File)-> restart-> daj znać czy jest poprawa.

patrze na ten obrazek i to wygląda że są 2 ikony programu i ta kartka

użyj przywracania systemu

A, kurde teraz patrzę że masz strzałki skrótu usunięte…

lol, wejdź tu http://www.winhelponline.com/blog/file- … windows-7/ -> z tabelki pobierz “LNK”, scal z rejestrem i restart :smiley:

semtex… pobrałem plik ale niestety nie pomógł ponieważ wyskoczył mi komunikat że nie wszystko dało się zaimplementować do rejestru ponieważ niektóre klucze są używane przez system i aplikacje.

Co do przywracania systemu to wszystkie punkty przywracania zostały w jakiś sposób usunięte niestety nie przeze mnie więc tego nie mogłem zrobić.

TuneUp Utilities pomógł.Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

wiem co się stało z ikonami :slight_smile:

strzałka skrótu została uszkodzona i TuneUp Utilities naprawił

innym rozwiązaniem byłoby(podaje dla innych) usunięcie strzałki skrótu

PS Tune Up chyba usunął punkty przywracania ale nie mam więc pewny nie jestem

Po 1.Tu nie chodziło o strzałki skrótów ale o same ikony które się pozmieniały.

TuneUp Utilities nie mógł usunąć punktów przywracania ponieważ:

-Bo niby po co ? Mógł stworzyć własny a nie kasować inne, to byłoby bezsensowne

-Nie mógł usunąć punktów przywracania ponieważ gdy punkty zostały usunięte to jeszcze nie miałem tego programu.

TuneUp naprawił mi ikony.

Moim osobistym zdaniem myślę że jeśli miałem program “Windows 7 Manager” to on za bardzo “ingerował” w systemie i po jego usunięciu uszkodził plik odpowiedzialny za ikony.

Zauważ że pod ikoną (Nieznana) jest widoczna oryginalna ikona dlatego myśleliśmy/myślimy że chodziło o strzałki skrótów…