Zmienione kolory monitora CRT

Mam problem z kolorami monitora. Kiedy go włączyłem coś zaburczało (nie jestem pewien czy w monitorze czy w komputerze) i kolory na ekranie zmieniły się na zielono w rogach przechodząc z fioletowo-różowym, rozjaśnił się w tych miejscach, a po środku przyciemnił się. Po środku również widać pionowe kreski. Problem jest z monitorem, czy z komputerem? Nieco wcześniej pisałem na temat drgania ekranu, co po jakimś czasie ustało. Ma to ze sobą coś wspólnego?

Zapewne się namagnesował (to samo dzieje się z telewizorami kineskopowymi) po pierwsze odłącz go z prądu i ponownie podłącz.

Jak to nie pomoże to sprawdź czy w ustawieniach monitora masz opcje rozmagnesowania, spróbuj kilka razy.

Jeśli oba sposoby nie pomogą to zabierz monitor do serwisu z telewizorami.

Mój stary Samsung miał identyczne objawy, okazało się, że wysiadł kineskop. Opisywany skaczący obraz to efekt namagnesowania. Wystarczy postawić obok starszy sprzęt stereo żeby monitor zaczął wariować :slight_smile:

Pomogło, dziękuję :smiley: Jest szansa, że coś takiego będzie się częściej działo?

Rozejrzyj się co trzymasz w najbliższym otoczeniu monitora - usuń wszystko co ma w sobie magnes bądź zachowaj po prostu bezpieczny odstęp

Jeśli cewka rozmagnesowująca zacznie szwankować lub przestanie działać (z biegiem czasu może to nastąpić), a monitor będzie narażony na kontakt z polem magnetycznym to się to powtórzy.

Zastosuj się do rady w poprzednim poście