Zmienna prędkość neostrady

Witam!

Mam neostradę 1 Mb/s od 3 lat. Postanowiłem zwiększyć jej szybkość na 2 Mb/s. No i tak miałem. Ale od wakacji zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Otóż zmienia mi się prędkość przypisana do mojego loginu. Odkąd pamiętam zawsze miałem 1.3 Mb/s, no i tak było. Jak sprawdzałem, to zawsze download odpowiadał takiej prędkości łącza. Gdy mi w końcu podnieśli szybkość miałem prędkość 2.4 Mb/s i taki download. Ale od wakacji, od czasu do czasu, mam jakieś “egzotyczne” prędkości podczas logowania 1.5 Mb/s, 1.9 Mb/s i odpowiadające im dwonloady. No i przyznam, że zaczyna mnie to denerwować. Gdy miałem zwykłą 1Mb/s z prędkością nie było “cudów”. Szybkość była stabilna. Teraz mam w umowie 2048 kbps, a bywa, że tydzień lub dłużej mam mniejszy download. No i co ja, biedny, mam zrobić w związku z tym? Tydzień mam normalnie, a tydzień wolniej(albo dłużej). Reklamować?

@zaba609 Jestem pełen podziwu dla Twojej przenikliwości. :lol:

Neostrada, poza ceną i niskim uploadem, w zasadzie nie jest zła. Sam się dziwię, że to piszę :stuck_out_tongue: ale jak dotąd działała stabilnie i jest to najlepsze, co mogę mieć. Np operatorzy radiowi oferują usługi w znacznie gorszym standardzie. Dlatego jestem zdziwiony tą zmiennością, bo zaczęła się odkąd postanowiłem zwiększyć prędkość.

Telefon działa bez zarzutu.

To po prostu odbywa się w ten sposób, że np dziś rano miałem login 1.5 Mb/s i mam taką prędkość. A jutro(zdarzało się) np rano będzie 2.4Mb/s i odpowiadające takiejj prędkości transfery. Podejrzewam, że to pracownicy coś “dłubią” mi na linii. I chyba bez telefonu do serwisu się nie obędzie.

A spamuję w tej materii, bo jestem ciekawy, czy ktoś miał podobne kłopoty.

Pirks4 , Proszę, nie używaj słowa “login” bo jest w tym przypadku bez sensu, odpowiednim jest np. “transfer”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Login

http://pl.wikipedia.org/wiki/Transfer

@Cedar

Słuszna uwaga. Mam na myśli prędkość jaką mam przypisaną do mojego loginu do usługi neostrada. I owa prędkość jest zmienna. A być nie powinna. Jak mówiłem jestem ciekawy, czy ktoś miał podobne przygody.

Pirks4, prędkość jaką masz przypisaną do loginu to 2048 i więcej ci na porcie nie puści. Jest jeszcze synchro, które jest zawsze (no prawie zawsze) wyższe niż posiadana opcja.

Jeżeli jednak były by problemy z synchronizacją np. synchro łapało niższe niż opcja jaką posiadasz lub niestabilne (częste utraty synchronizacji) itp. -to masz podstawy do tego by się skarżyć.

Ale, przepływności przecież nikt ci nie gwarantuje że będziesz miał zawsze max!

Zobacz sobie w umowie, tam będzie że DO 2048.

Gwarantowane masz 1024kbps - niższa prędkość przez 12h daje CI prawo do reklamacji danego dnia (zwrot na fakturze).

Zadzwoniłem dziś rano do biura obsługi. Przed 16 przyjechał specjalista i naprawił.Odzyskałem brakujące Mbps :lol: . Okazało się, że to coś po ich stronie. Normalnie szok :o .