Zmienna w load js

Witam mam taki kod:

function czat()

{

    $().ready(function()

    {

        $("div#czat").load('czat.php', { 'zkim': "test" });

    });

}

setInterval('czat()', 1000);

Czy da się zrobić tak zeby zkim przyjmowało wartość zmiennej??

Chodzi mi o to że chcę zeby test zmieniał sie w zależności od tego na jaki link klikne tylko bez przeładowania strony.

Mieszasz i to strasznie, to że w zmiennej w innym twoim temacie użyłem data, wcale nie znaczy że to to samo co używasz w ajax do przesłania danych.

Load ci tych danych nie prześle. Użyj post. Ostatni argument to typ zwracanych danych. Wysyłasz do pliku php, w php odsyłasz json / xml, a w post odsyłasz (masz tablicę. Po prostu poczytaj przykłady w linku :slight_smile:

A da się za pomocą post zrobić żeby wczytywało mi plik automatycznie z tymi zmiennymi??

Bo wszystko działa tylko w ww kodzie nie moge zmienic zmiennej zkim. a jest ona wymagana do automatycznego wyświetlenia danych z bazy.

Jak jest jakiś inny sposób to napisz jaki.

Ehh, nie możesz pobrać zmiennej php. Musisz ją przesłać do javascript. Wszystko masz w linku.

A nie moze być zmienna js pobierana z linku na który klikne bez przeładowania trony?? Nie da sie tak a jak zrobie na post to będzie wyswietlać dane z czat.php??

Dodane 12.12.2012 (Śr) 13:12

Zrobiłem tak:

function czat()

{

    var zkim = 'test';  


   var data = 'zkim=' + zkim;

   $.ajax({

   type: "POST",

   url: "czatuj.php",

   data: data,

   success: function(data){document.getElementById('czatownica').innerHTML=data} 

   });

}

setInterval('czat()', 500);

czy teraz moge zrobić tak zeby zkim przyjmowała wartość w zależności od jakieo linka klikne??

Chce zrobić tak ze po kliknięciu w linka np z tekstem test — z kim będzie = test jak klikne na cośtam — z kim bedzie cośtam.

Da sie tak zrobić??

Dodane 12.12.2012 (Śr) 13:28

Dobra już sobie poradziłem