Zmienne ip a domena - moje zmienne ip jako wykupiona domena

Mam zmienne ip i korzystam z no-ip.com, które mi zamieniło ip na dolnoslaski.zapto.org, kupiłem domenę dolnoslaskiots.pl na az.pl i przekierowałem ją na dolnoslaski.zapto.org/news i działa mi to. Natomiast, krótko mówiąc potrzebuje aby ludzie łączyli się poprzez dolnoslaskiots.pl z moim komputerem, jeśli taką możliwość im daje. Prościej mówiąc czy da się aby moje ip zmienne, bądź te już stałe dolnoslaski.zapto.org zamienić na dolnoslaskiots.pl ? Próbowałem coś z DNSami, ale się na tym nie znam. Potrzebne mi jest to do serwera gry, do którego gracze łącza się przez ip i port.

Jest to dla mnie bardzo ważne.

Jeśli się nie da, to czy da się jeśli będę miał serwer dedykowany z ip stałym?

Da się w tedy te ip stałe zamienić na dolnoslaskiots.pl?

Pisałem do az.pl i dostałem odpowiedź:

Zrobiłem tak jak powiedzieli, ale no-ip.com ma płatne dnsy… No chyba, że słabo znam angielski, piszę mi że muszę płacić jakieś dolary… Nie chce płacić, nie mam na to pieniędzy…

Na no-ip.com dodałem hosta jako dolnoslaski.zapto.org, potem dodałem domenę dolnosląskiots.pl, ale żeby ją aktywować trzeba płacić…

proszę o pomoc i dziękuje

Proszę o pomoc…

Witam :slight_smile:

Jeżeli masz dostęp do wpisów DNS dla Twojej domeny (wnioskuję po zdaniu: “Jeżeli będą Państwo posiadali swój własny adres IP to takie przekierowanie jest możliwe na Państwa komputer w panelu klienta korzystamy z opcji Konfiguracja domen -> Rekordy A, Mx, Cname (Zarządzanie rekordami DNS)”), to wystarczy, że właśnie tam dodasz wpis CNAME:

Nazwa: dolnoslaskiots.pl. (ważna jest kropka na końcu)

Wartość: dolnoslaski.zapto.org. (ważna jest kropka na końcu)

Tyle:)

PZDR, H

dzięki, ale po prostu zrobiłem to dzięki stronie no-ip.pl, którą gorąco polecam do takich spraw.