Zmienne kolory odnośników

Boże już mi wstyd że tak się pytam co chwile! :oops: :oops:

No ale cuż jak musze to trudno!

No więc czy da się jakoś zrobić żeby zmienić Kolory odnośników jak sie najedzie jak się kliknie itp.? TZn chodzi mi o to że się wstawi jakiś skrypt i automatycznie wszystiki odnośniki będą w tych samych kolorach?? Da sie tak??


Asterisk

Weź poczytaj o CSS :wink:

da się zmienić kolor odnoścników :wink:

NO ja wiem dobrze że się da! ALe czy jest takie coś żeby wstawić jeden raz i żeby wszystki odnośniki, linki były w tym samym kolorze?? Czy musze każdy odnośnik po kolei zmieniać??

trza czytać :stuck_out_tongue:

KLASYFIKACJA LINKÓW

zwykly 
Class Blue 
Class White 


[/code]

skopiuj i sam zobacz :slight_smile:

link pierwszy (zwykły) właściwości biały po najechaniu zmienia kolor na czerwony

link dwa (class=“blue”) właściwości z zielonego zmienia sie na srebrny, po najechaniu, wystepuje podkreslenie

link trzeci (class=“white”) właściwości ze złotego, zmienai sie na pomarańczowy, brak podkreślenia

sam troche do tego dochodziłem, ale do opanowania sztuczka, i efekty lepsze na www :wink:

pozdrawiam

mario

Mi chodziło żeby na stałe były np. Zielone linki jak się najedzie Niebieskie a jak się kliknie czerwone!! JAki jest na to kod HTML??

to wykorzystuj tylko:

a { color: green } - zwykły odnośnik

a:active { color: blue } - odnośnik aktywny itd.

a:hover { color: red } 

a:visited { color: red }

wszędzie gdzie zastosuje ten arkusz styli odnośniki będą tak sformatowane

AHA denx!! Ale mam to wkleić w SEKCJI

?

Aha i ony powinny się już zmienić jak to wkleje?? Bo jak wkleiłem to się niezmieniłey! :frowning:

to wklej do swojego pliku css

Wszystko jest OK!! Ale mi chodziło żeby tak zrobić z odnośnikami w MENU!! Np. Linki O stronie Forum itp żeby było tak samo jak linki zawarte na stronach!!

jeżeli wszystkie odnośniki na stronie mają wyglądać tak samo to należy zrobić z:

Czat[/code]

[code]Czat
i dla porządku w kodzie strony zrób: wykasuj:

a wstaw: