Zmienny a stały adres IP


(wymiatacz01) #1

Mam pytanie.

Dlaczego na stronach wielu dostawców internetowych jest napisane że za stały adres IP sie dopłaca skoro to uniemożliwia zmieną adresu ip ? Co jest lepszego w stałym adresie od zmiennego oprócz tego że nie mozna ominąć limitów.


(Drobok) #2

Mając stałe ip można bez dyndns stawiać serwer na pc (czy to www / ftp / gry etc)


(kamil_w) #3

Ponadto przy zmiennym IP połączenie z internetem jest raz na jakiś czas zrywane w celu zmiany IP.


(Lpietras5) #4

Ja mam zmienne Orange freedom i jakoś mi nie zrywa tylko musze to sam zrobić. Zmienne lepsze przy omijaniu limitów choć nie zawsze.


(Drago O) #5

zazwyczaj (przy neostradzie) zmiana IP i rozłączenie to kwestja raz/dwa razy na dobę, więc możesz nawet nie wiedzieć, że na chilkę Cię rozłączyło i połączyło znowu...


(Erges Maxie) #6

Nie trzeba mieć stałego IP drogi Drobok'u by stawiać serwer do gier, przecież można podawać każdego dnia nowe IP. A zmienność IP nie pozawala na rozpoznawanie cie w sieci na krótszą metę, dzięki czemu omijasz transfery, ale też są strony, które działają sprawdzając IP i wtedy za każdym razem miałbyś "nowe konto".


(kamil_w) #7

Zmienne IP wprowadzono, bo adresy IP zaczynały się kończyć. Jeśli potrzebujesz stałe IP z jakiegoś powodu, to płacisz nie za to, że masz to stałe IP, ale za to, że jest jeden mniej adres IP do przydzielania rotacyjnego adresów... tak w dużym uproszczeniu.

@MaxiePL

Jest sporo możliwości, o których nie masz najwidoczniej pojęcia.