Zmina partycji na primary

Witam, przedstawię najpierw jak ma się u mnie sytuacja z partycjami, a potem powiem o co mi chodzi :slight_smile:

A więc mój dysk wygląda tak:

imdlhj.jpg

Na partycji C jest system z którego aktualnie piszę.

Na partycji G jest system na który chce się przenieść. Jest on zainstalowany z obrazu ghosta. Po wgraniu obrazu dodałem go do rozruchu poprzez EasyBCD. Jednak po uruchomieniu systemu z partycji G zmienia on literę partycji na C.

Mój plan jest taki by przenieść się na system z partycji G i chciałbym zaszyfrować wtedy swój system TrueCryptem, ale … Chce by to był system ukryty. A w momencie gdy chce przejść przez kreator w TrueCrypcie to on mi mówi, że partycja na której jest zainstalowany obecny system nie jest pierwszą partycją i nie mogę przejść dalej. A więc moje pytanie jak zrobić z tej partycji G partycję pierwszą bym mógł dalej przejść proces szyfrowania.

Dodane 26.07.2012 (Cz) 19:29

Jeszcze takie pytanie … Obraz tego Windowsa, którego zainstalowałem na G był zrobiony z partycji C po zainstalowaniu systemu. Jak zmienić to, żeby po przywróceniu go na partycję G zostawał on dalej partycją G, a nie po uruchomieniu zmieniał sobie literkę na C?

nie odpowiem czy o true crypcie

Nie polecam(o ile to jest możliwe) zmiany literki partycji C:(do szyfrowania) ponieważ:

  • windows nie zmieni swojej ścieżki instalacji programów więc będą się instlować na C:(nie zaszyfrowany) a programy szukały by swoich plików na C:(nie zaszyfrowany) zamiast na swojej pierwotnej G:(zaszyfrowanej)

Można powiedzieć że każdy system ma osobną literkę C: więc nie masz szans jakiegoś problemu z nimi