Zmniejszająca się pojemność dysku D

Hej :slight_smile:

Od jakiegoś czasu stale zmniejsza mi się pojemność dysku D . Jeszcze kilka dni temu miałam ponad 180 GB wolnego miejsca, obecnie mam 171 GB wolnego . Po zrobieniu defragmentacji dysku ujęło mi kolejne 7 GB .

Chciałam sprawdzić ile serio plików mam na tym dysku i ile one zajmują, więc zaznaczyłam wszystko, na prawy przycisk właściwości i wyszło że pliki zajmują jedyne 31 GB. więc gdzie te 140 GB ? Dysk ma ogólną pojemność 350 GB , to dużo, ale jak w takim tępie będą mi GB usiekały to trochę licho :confused: .

Wiecie może co można z tym zrobić ?

Nie wykluczone, że masz włączone przywracanie systemu dla tej partycji D. Jeśli to nie jest partycja systemowa, to wyłącz dla niej przywracanie całkowicie.

Przeskanuj dysk za pomocą SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako Administrator.

Prawdopodobnie mam włączone przywracanie systemu na tym dysku . Jak to można wyłączyć ?

Dodane 21.11.2012 (Śr) 10:11

Sprawdziałam tym Space Snifferem , i wyszło że mam zajęte 31 GB , czyli tyle ile faktycznie mam .

Jednak wyskoczyło mi okienko z czymś takim :

wciąż nie wiem gdzie te 140 GB jest niby zajęte :confused:

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako Administrator.

Panel sterowania > System > po lewej Ochrona systemu > zaznacz partycję D i przyciśnij “Konfiguruj”, tam postaw kropkę na “Wyłącz ochronę systemu”. Zmiany potwierdź i zrestartuj komputer.

Nawiasem mówiąc, wyłącz harmonogram albo zreorganizuj tworzenie kopii zapasowych systemu (Panel sterowania > Kopia zapasowa), które też ładowane są na partycję D.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -on-or-off