Zmniejszanie liczby kolorów w Corel

Zdaje się, że dobrze zatytułowałem. Chodzi no mniej więcej o coś takiego, że mam sobie jakiś plik, rysunek w Corelu wykonany. A teraz potrzebuję ograniczyć jego ilość kolorów do zaledwie kilku-kilkunastu. Jeżeli dany kolor występujący w pliku nie należy do kolorów wybranych, powinien zostać dopasowany do najbliższego mu koloru w docelowej palecie. Jak coś takiego zrobić? POdobno COrel ma taką funkcjonalność.

W którym Corelu? W Draw nie wiem bo używam Illustrator.W PSP jest tutaj:

http://imageshack.us/photo/my-images/18/im1uv.jpg/

Jeżeli to bitmapa to masz taka opcję w menu mapy bitowe>tryb, jeżeli to wektory to jedyna opcja jak mi przychodzi na myśl to w menu Edycja>znajdź i zastąp.

Jeszcze co mi do głowy przychodzi i są to wektory w Twoim rysunku to możesz zamienić całość na bitmapę (Mapy bitowe>Przekształć w mapę bitową), a następnie bitmapę ztrasować (czyli przywrócić wektory) Mapy bitowe>trasuj mapę bitową>obrazek wysokiej jakości i wówczas otworzy Ci się okno trasowania, które posiada zakładkę kolory i tam masz możliwość zmniejszenia liczby kolorów.

Oooo s-p-i-n , o tym samym myślałem, ale liczyłem że będzie jakaś prostsza możliwość :slight_smile: Musze skorzystać z niewielkiej palety kolorów.

Nic innego do głowy mi nie przychodzi