Zmniejszanie partycji.. system sie nie odpala

Witam,

Moj problem jest nastepujacy, pare dni temu zakupilem lapa Lenovo SL500.

Dzisiaj chciałem zmniejszyc partycje systemowa bo jej wielkosc to 200GB,

narzedziami administracjynymi nie moglem pomniejszyc, po czy odpalilem

Gparted, ale takze z miernym skutkiem :confused:

Z pomoca przyszedl Paragon Partition Manager, dzieki niemu moglem zmniejszyc partycje…

niestety po wcisnieciu dowolnego klawisza po zmniejszeniu system sie juz nie ładuje :confused:

Probowalem Rescue and Recovery, ale wyskakuje cos takiego “Product Recovery could not find file X:\Preboot\Utils\Convert.cmd”.

i nie wiem co teraz zrobic:(

System Vista. Defragmentacje robilem przed zmniejszaniem…

Po zmniejszeniu rozmiaru partycji system One Key Recovery na pewno nie zadziała. Możesz o tym zapomnieć. Nawet instrukcja o tym mówi.

Ale tak jest jak ludzie nie czytają instrukcji :slight_smile:

Jeśli nie masz obrazu systemu na innym nośniku, to pozostaje Ci dzwonić do producenta po płytę z systemem lub RecoveryCD albo coś podobnego lub zanieść laptopa do serwisu albo najprościej pożyczyć od kogoś oryginalną płytę z systemem w identycznej wersji systemu jaki Ty masz i zainstalować go na twoim kluczu licencyjnym.

Pozdrawiam!

Dodam, iż Lenovo wgrywa system za ok. 150 zł. co jest kompletną głupotą - w końcu zapłaciliśmy za system, a nie dostajemy płyty z czystym systemem. Niby można sobie stworzyć płytki Recovery, ale mieć system w garści to zupełnie inna sprawa.

Tak więc instalujesz Vistę z płytki od kumpla, albo przechodzisz na XP :stuck_out_tongue:

z partycjami juz chyba wiec pozostaje poszukac mi visty…

No nie do końca system tylko licencję na jego użytkowanie, gdybyś kupił system to tak na prawdę musiałbyś odkupić prawa autorskie i prawa własności do systemu :slight_smile: Dlatego napisałem, że ma możliwość pożyczenia identycznego systemu w identycznej wersji, bo ma licencję i może użyć klucza z naklejki, jeśli system nie przyjmie klucza, oznaczać to będzie, że wersja systemu jest niezgodna, service packi nie grają w tym wypadku roli :slight_smile:

Co do wgrania systemu, można to traktować tak samo jak na prawa komputera, w końcu kto nie robi backupów później za to płaci :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!