Zmniejszanie Pojemnosci Zdjecia

(Haha) #1

siemka. Poszukuje takiego programu do zmniejszania pojemnosci zdjecia.Chcem wystawic pilnie rzecz na aukcjach internetowych i gdy zrobie zdecje aparatem to wyskakuje mi ze jest zbyt duza pojemnosc aby umiescic zdjecie wiec pytam czy macie moze jakis najlepiej po PL program do zmniejszania zdjec.?

(Asterisk) #2

IrfanViev

Otwórz obrazek - Menu Obrazek / Zmiejsz rozmiar/Rozdzielczość

(Zbych ) #3

JPEGCompress nie jest po polsku ale bardzo łatwy w urzyciu wystarczy załadować zdjęcie i przesunąć suwak , powinnien byc na wortalu .

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=1569&t=56

(Haha) #4

IrfanViev w tym programie troche jest nie zrozumiala rzecz gdy zmieniam parometry to zdjecia gdzie ma normalna pojemnosc 560kb a gdy zmienie zdjecie w tym programie i po zapisaniu zdjecia wynosi pojemnosc 912.?? hmm

a w tym drugim programie nie wiem o co biega zmieniejszam pojemnosc na tym paseczku i nic.? :confused:

(Zbych ) #5

JPEGCompress: open image i wskazujesz lokalizacje zdjęcia załaduje sie przesuwasz suwak w lewo nie przesadzaj bo zdjęcie sie rozmyje nastepnie dajesz save as i zapisujesz we wskazanej lokalizacji , tylko tyle jeżeli chodzi o zmniejszenie pojedynczego zdjęcia , jak troche pokombinujesz to można również pakietowo zmniejszać (kilka , kilkadziesiąt , kilkaset itd naraz)

(Haha) #6

Zbych1 i Asterisk Bardzo dziekuje wam za te programy. Pokonbinowalem i sie udalo.! :slight_smile:

(matiit) #7

rudik77 a zmieniasz na najmniejsze parametry?

(Haha) #8

nie tak do mniej niz polowy zjade i pasuje… akurat taka pojemnosc jest ok.

(Dudas bad boy) #9

Też miałem taki problem ale rozwiązanie jest proste zmień rozdzielczość w aparacie z jaką ma robić te zdjęcia najlepiej na 640x480 albo po prostu jak masz komórke z aparatem i kabel to zrób zdjęcie fonem :stuck_out_tongue:

(Haha) #10

Dudek14 heh jak bym mial kabelek od telefonu to wiadomo przez USB bym polecial… a tak niestety tzreba przez aparacik ale juz jest ok… dzieki.