Zmniejszanie rozmiaru animowanych bannerów zrobionych w Canva

Zrobiłem animowany banner w canva.com , chciałem zmniejszyć rozmiar animowanego gifa, użyłem strony https://www.iloveimg.com/ by zmniejszyć rozmiar gifa na 468x60 px, ale jak to zrobiłem i otworzyłem tego zmniejszonego gifa w przeglądarce, to napisy nachodzą na siebie, nic nie widać, co zrobić? Do jakiego rozmiaru zmniejszyć tekst? https://prnt.sc/10thiqx , a wyszło tak: https://prnt.sc/10thjdk

Spróbuj może na dysku czymś takim:

https://sourceforge.net/projects/nikkhokkho/files/FileOptimizer/

Lub to sprawdź czy nie psuje animacji:

https://web.archive.org/web/20190109170719/http://kompresja-grafiki-rastrowej-png-gif.cba.pl/ (twórca chyba zapomniał o projekcie a CBA od 2 lat ubija darmowe hostingi)


Opcjonalnie jak strona nie ma zamiaru wspierać staroci (forki Firefox dla XP i Visty bazujące na Firefox 51/52) lub ma zerową oglądalność z użyciem iOS/iPadOS/macOS (głównie Safari 13 i starsze):

https://caniuse.com/webp

https://ezgif.com/gif-to-webp - jakby kanwa nie miała eksportu do webp i się gif nie rozwalał.

file optimizer w czym ten program mi pomoże?

Jak animacja po zapisaniu do GIF ma np. 10 MiB to może skompresuje ją do 5 MiB (niby masz około 3 kolorów, to może da się go skompresować by użyć na pliku mniej niż całą paletę a odcienie różu, bieli, fioletu - jednak wtedy już plik nie będzie się nadawał do korekt jak nie poradzisz sobie z przywróceniem większej palety barw).

Raczej sobie nie poradzi z faktem, że pracujesz na warstwie co ma złe proporcje:

1079x609  - 1,7718
 468x60   - 7,8

kurde szkoda że canva w darmowej wersji nie można zmienić rozmiaru banneru animowanego, bym miał od razu wszystko dobrze, płatna wersja sporo kosztuje więc lipa

zainstalowałem file optimizer setup, co teraz zrobic?

Możesz zobaczyć czy da się może w GIMPie da się zmienić przestrzeń roboczą na wymiary:

4750x609 = mogą wyjść dwa duże różowe marginesy.

przy wyśrodkowanych klatkach.

A potem ocenić czy trzeba rezygnować z jakości prawie jak na ekrany HiDPI / Retina (bo muszą ładować się szybko a rozmiar jest poza kontrolą).

Może jak będzie eksport do PSD to nie utracisz na palecie barw.


Jakby canva miała opcje tworzenia kwadratów o konkretnych wymiarach to możesz zrobić taki co będzie pozwalał na łatwiejsze ścięcie proporcji i będzie łatwiej uniknąć pustych marginesów.

https://prnt.sc/10touu6 co to za program, jak usunąć to? A dobra, program LockHunter rozwiązał mój problem

Program niby systemowy.