Zmniejszanie rozmiaru filmów - I need help

mam prośbę, jestem kompletnie zielony w temacie konwersji (czytaj: nie wiem co do czego w takim programie służy)

mam virtualdub i mediacoder

mam kilka filmików kręconych kamera o potwornych rozmiarach. (1:40 i 110mb.)

rozdzielczość jest stosunkowo duża bo 640/480.

wystarczyłobymi nawet coś wielkosci filmów na YouTube, ewentualnie torche większe.

ważne są dla mnie dwie rzeczy: mały rozmiar (powiedzmy max 25mb/minute filmu) i dźwięk musi pozostać w takiej jakości w jakiej jest.

potrzebuje informacji jak to zrobić krok po kroku (może byc inny program niż powyzsze, jeśli można go znaleźć w sieci)

zalezy mi na czasie

pozdrawiam

Spróbuj Any Video Converter 2.5.9 albo Total Video Converter 3.11. Ten drugi jest płatny.

Witam,

a tu odrobina wiedzy

http://www.videoaudio.pl/Artykul-kategoria-17.html

Ten 1 nie wiem jak chodzi ale Total Video Converter to polecam… z nieskompresowanego -206mb skompresowałem i miałem 5mb :wink:

Pierwszy również działa bardzo dobrze, tylko zawiera w sobie mniej gotowych profili.

ok, jest nieźle, uzyłem TVC i po kilku próbach udało mi suie trafic na konfiruracje która sprawiała że był obraz (wczesniej zielony ekran)

więc tak: Konwersja na AVI, kodec xvid, zmieniłem tylko rozdzielczość.

chce ten film wstawić do PowerPointa, do prezentacji, ale jest problem, bo wyswietla mi komunikat

Pytanie brzmi: na jaki format przekonwertować żeby mozna było wstawic do PP?

wie ktoś jakie filmy wstawiać w PowerPoint żeby działały?

trzeba przekonwertować na mpg. miałam ten sam problem z i i jak wstawiłam w mpg to działało