Zmniejszanie rozmiaru warstwy w Photoshopie

Witam. Postanowiłem sie pobawić photoshopem CS i zrobić taki fotomontaż że stoje sobie pod wieżą Eiffla. I wszystko jest ok, wyciołem siebie z pierwszego zdjęcia i wkleiłem na te zdjęcie wieży. Tylko progblem jest taki że moja postać jest za duża. Jak ją zmniejszyć? bo szukam i szukam i nie moge znaleźć funkcji która by mnie zmniejszyla troche. Z góry dzieki za odp :slight_smile:

w tym oknie gdzie wycioles siebie wejdz w “image” i “image size” i tam zmniejsz :slight_smile: potem te co zmniejszyles skopiuj i wklej na obrazek z wieza eiffle’a

Normalnie przenieś siebie (lub cokolwiek :stuck_out_tongue: ) na tło (czyli wieżę) i na bocznym, lewym pasku wybierz opcję “resize” czy jakoś tak. Jej symbol to dwie skrzyżowane kreski, zakończone grotami z każdej strony. Klikasz na to i na obwiednicy skalujesz. Jeżeli obwiednice się nie pokarzą, zaznacz odpowiednią opcję po lewej na górze ekranu (“show transfor control” czy jakoś tak).

A ja powiem tak:

w panelu “Warstwy” wybierz tą, na której jest Twoja postać a potem wciśnij ‘ctrl+t’ i masz przekształcanie swobodne. Trzymając Shift zapewnisz sobie proporcjonalność skalowania - chwyć strzałką za róg i zmniejszaj aż będzie ok :wink: