Zmniejszanie się wolnego miejsca na dysku - Vista

(Nizaryt) #1

Witam, posiadam Windows Vista Home Premium. I mam taki problem: mianowicie bez przerwy zmniejsza mi się wolne miejsce na moim dysku C. Jest to dysk systemowy. Od razu mówię że użyłem opcji szukaj, ale rozwiązania podane w innych wątkach w ogóle nie działają, wolnego miejsca jest i tak coraz mniej. Nie wiem co się stało, dzis rano na przykład miałem 66.6GB wolnego miejsca, a w tym momencie jest już tylko 62.8GB. Czy może ktos mi pomóc, jako że nie jestem specjalistą w tych sprawach, jesli potrzeba mogę wysłać niezbędne logi z jakis pomocnych programów. Jak mówiłem, niezbyt się na tym znam. Mam nadzieję że mogę liczyć na pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Konrad.

(Alex Mor) #2

Powiem tak Vista ma to do siebie że pobiera szybciej aktualizacje z neta niż szybkość naszego neta xP wyłącz może aktualizacje automatyczne

(Nizaryt) #3

Automatyczne aktualizacje są wyłączone już od początku, więc problem nie tkwi w tym.

(Gardner) #4

2 słowa - Przywracanie Systemu. To pewnie to, Vista tworzy sobie punkty przywracania no i jednak gdzieś muszą być tworzone.

(Nizaryt) #5

Ale jak to możliwe skoro miejsca ubywa aż tak szybko? A poza tym, wczesniej problemu w ogóle nie było.

(Db2524) #6

Może poszukaj który folder rośnie?

(Nizaryt) #7

No dobrze, a jak to zrobić? Bo nie sądzę że klikanie na własciwosci wszystkich folderów to jedyny sposób. Czy istnieje cos szybszego?

(Db2524) #8

To ile masz tych folderów? Najpierw popatrz ogólnie na partycję C, potem tak zawężaj, aż w końcu znajdziesz grubego.

(Nizaryt) #9

No dobrze, spróbuję. A do tego czasu, macie jeszcze jakies propozycje dlaczego problem występuje?

-- Dodane 27.08.2010 (Pt) 9:10 --

Teraz to już nie wiem co się dzieje, w "Mój Komputer" pokazuje mi że mam teraz tylko 47.8GB, czyli przez noc straciłem 15GB! Jednak gdy robię skan systemu programem Xinorbis pokazuje mi (tak samo jak wczoraj przed południem) że mam 66.6GB wolnego miejsca. O co z tym chodzi, czy jest ktos zdolny mi pomóc? Z góry dziękuję.

-- Dodane 27.08.2010 (Pt) 9:30 --

Jest jeszcze jedna rzecz, kiedy zaznaczę wszystkie foldery i pliki na dysku C, nawet te ukryte to wychodzi mi że razem zajmują około 150GB, czyli wszystko się zgadza, ale w panelu "Mój Komputer" pokazuje mi że tych GB jest znacznie więcej. Nie mam pojęcia czemu.