Zmniejszanie zdjęć do aukcji

Witam! mam problem z umieszczaniem zdjęć na aukcjach otóż albo są za wielkie >50kB i muszę dopłacać za ich wystawienie albo jeśli je zmniejszam do 50 kB to są one ledwo widoczne.Używam do zmniejszania programu Irfan view,próbowałem też zmniejszać ich jakoś(suwak na ok 70%) żeby tylko się zmieścić w ww.rozmiarze ale wtedy siada ostrość.Może trzeba zmienić ustawienia w aparacie cyfrowym np. ilość pikseli? Proszę o radę! Dzięki!

Zajrzyj -> TUTAJ.

VSO Image Resizer 2.0.1.9

Producent: Vso-Software

Licencja: Freeware (bezpłatna)

Rozmiar: 3,8

MBSystem: Windows 2000/XP/Vista program po polsku

link - http://www.programosy.pl/program,image-resizer.html

Próbowałem poleconym Xn View i to samo zdjęcie 50kB ma wymiary 2,5cm x2,5cm przydałaby się lupa muszę próbować dalej a zdjęcia mam i tak w jpg

rzepik74 , przeczytaj w poradniku o możliwości programu PhotoFiltre (od połowy strony zaczyna się opis do programu PhotoFiltre).

Przy zapisie zdjęcia do .jpg masz możliwość zmiany rozmiaru zdjęcia suwakiem i przed zapisem wiesz jaki rozmiar zdjęcie będzie miało po zapisie. Zdjęcie wcale nie musi być małe, aby mało miejsca zajmowało. Wystarczy tylko trochę obniżyć jego jakość i już dużo mniej zajmuje. Wszystko jest tam opisane.

Próbowałem VSO Image Resizer 2.0.1.9 ale najmniejsza rozdzielczośc jaką można wybrać (brak mozliwości wpisania dowolej) czyli 320x200 “robi” zdjęcie ok 60-75kB a więc ciągle troszkę za duże ale jakośc ok

Do “realmadryt” próbowałem ze suwakiem ale zdjęcia rozmazane zero ostrości

Ja tam daje na imageshacka i do aukcji wklepuje linki.

możesz skorzystać z

JPEG resizer

VSO Image Resizer

XnView

Gimp

ACD See

Paint.net

i wiele innych jest takich programów znajdziesz je w przeglądarkach graficznych

W GIMP-ie możesz ustawić tryb obrazu na indeksowany, dzięki czemu obraz może stracić na jakości, szczególnie, jeśli ma dużo kolorów, ale plik wynikowy będzie mniejszy.

Podam ci stronę do programów portable przejrzyj dokładnie a na pewno znajdziesz to co chcesz

link - http://www.softarchive.net/portable .