Zmniejszanie zdjęć do aukcji

(Schmiest) #1

Witam! mam problem z umieszczaniem zdjęć na aukcjach otóż albo są za wielkie >50kB i muszę dopłacać za ich wystawienie albo jeśli je zmniejszam do 50 kB to są one ledwo widoczne.Używam do zmniejszania programu Irfan view,próbowałem też zmniejszać ich jakoś(suwak na ok 70%) żeby tylko się zmieścić w ww.rozmiarze ale wtedy siada ostrość.Może trzeba zmienić ustawienia w aparacie cyfrowym np. ilość pikseli? Proszę o radę! Dzięki!

(Seba86mu) #2

Zajrzyj -> TUTAJ.

(Mirekgw) #3

VSO Image Resizer 2.0.1.9

Producent: Vso-Software

Licencja: Freeware (bezpłatna)

Rozmiar: 3,8

MBSystem: Windows 2000/XP/Vista program po polsku

link - http://www.programosy.pl/program,image-resizer.html

(Schmiest) #4

Próbowałem poleconym Xn View i to samo zdjęcie 50kB ma wymiary 2,5cm x2,5cm przydałaby się lupa muszę próbować dalej a zdjęcia mam i tak w jpg

(Seba86mu) #5

rzepik74 , przeczytaj w poradniku o możliwości programu PhotoFiltre (od połowy strony zaczyna się opis do programu PhotoFiltre).

Przy zapisie zdjęcia do .jpg masz możliwość zmiany rozmiaru zdjęcia suwakiem i przed zapisem wiesz jaki rozmiar zdjęcie będzie miało po zapisie. Zdjęcie wcale nie musi być małe, aby mało miejsca zajmowało. Wystarczy tylko trochę obniżyć jego jakość i już dużo mniej zajmuje. Wszystko jest tam opisane.

(Schmiest) #6

Próbowałem VSO Image Resizer 2.0.1.9 ale najmniejsza rozdzielczośc jaką można wybrać (brak mozliwości wpisania dowolej) czyli 320x200 "robi" zdjęcie ok 60-75kB a więc ciągle troszkę za duże ale jakośc ok

Do "realmadryt" próbowałem ze suwakiem ale zdjęcia rozmazane zero ostrości

(system) #7

Ja tam daje na imageshacka i do aukcji wklepuje linki.

(patrx95) #8

możesz skorzystać z

JPEG resizer

VSO Image Resizer

XnView

Gimp

ACD See

Paint.net

i wiele innych jest takich programów znajdziesz je w przeglądarkach graficznych

(Olixxx94) #9

W GIMP-ie możesz ustawić tryb obrazu na indeksowany, dzięki czemu obraz może stracić na jakości, szczególnie, jeśli ma dużo kolorów, ale plik wynikowy będzie mniejszy.

(Mirekgw) #10

Podam ci stronę do programów portable przejrzyj dokładnie a na pewno znajdziesz to co chcesz

link - http://www.softarchive.net/portable .