Zmniejszenie jakości sygnału po przestawieniu anteny od t-mobile

Cześć, mam problem z (routerem + anteną) Telefony i urządzenia - ZTE MF258K - T-Mobile - biznes - T-Mobile

Parę miesięcy temu miałem zasięg na max (4 zielone diody świeciły się), ok 2 miesiące temu przeprowadziłem się do innego pokoju (musiałem przestawić antene wraz z routerem do pokoju w którym aktualnie przesiaduję, bo nie miałem kartę sieci bezprzewodowej) i tu zaczeły się problemy mam 1 czasami 2 diody zasięgu zapalone na zielono, a przy antenie dioda sygnału pali się na żółto bądź czerwono.

Dokupiłem kartę sieciową bezprzewodową zamontowałem antenę przy oknie tak samo skierowaną jak wtedy kiedy miałem max zasięgu. Niestety na nic bo zasieg utrzymuje się na takim samym poziomie jak po przeprowadzce.

Da sie na to coś zaradzić? Z góry dzięki za pomoc.

Prawdopodobnie ten router ma anteny kierunkowe. Sprawdź, czy możliwe jest wymienienie tychże (pewnie nie, bo nie słyszałem o wymianie anten LTE). Jeśli faktycznie niemożliwe, to pozostaje umieszczenie routera w pierwotnym, poprzednim pokoju i zakum karty WI-FI na PCI. Nie kupuj tych tanich na USB od TP-Link, bo to szrot totalny.

Ogólnie to może zbyt chaotycznie napisałem. Wyślę zdjęcia żeby łatwiej zrozumieć zaistniałą sytuację

  1. Zdjęcie. Pokój w którym miałem bardzo dobry zasięg.

  2. Zdjęcie. Pokój do którego się przeprowadziłem i zasięg był słaby ze względy na to że cały router wraz z anteną musiałem przenieść do tego pokoju.

Aktualnie posiadam zamontowaną w komputerze karte Wi-Fi w PCI i z niej korzystam, połączenie pomiędzy (komputer-router) jest bardzo dobre. Lecz po przeniesieniu routera + antena do pokoju z zdjęcia nr 1, powinienem mieć zasięg który miałem przed przeprowadzką, a mam taki sam jaki miałem w pokoju nr 2.

Sytuacja na tle osi czasowej wyglądała tak:

  1. (komputer+router+antena) w pokoju nr 1 = dobry zasięg
  2. przeprowadzka do pokoju nr 2
  3. (komputer+router+antena) w pokoju nr 2 = słaby zasięg
  4. zakup karty wifi, wniesienie (router+antena) do pokoju nr 1, komputer wraz z kartą wifi zostaje w pokoju nr 2 = słaby zasięg

Ogólnie chodzi mi o połączenie (antena+router) a (nadajnik), wygląda to tak jakby po pierwszej przeprowadzce antena wychwycała inny nadajnik, a po powrocie do pierwszego pokoju nadal korzystała z tego gorszego nadajnika.

Tak może być, że router łapie inny nadajnik. W telefonie masz pakiet Internetu i dobry zasięg? Jeśli tak, to spróbuj zamienić karty SIM - nic się nie powinno stać - i zobacz co się zmieni…

Możliwe także, że moduł LTE w routerze szwamkuje…

Obejrzyj.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=26006&standards=lte&bands=&center=50.32331%2C18.66482&zoom=15

Zamieniłem - (karte z anteny włożyłem do telefonu) zrobiłem też pomiar poprzez wifi

W statusie na komputerze widać że łączy się z częstotliwością:
12312313

Natomiast gdy łącze się przez telefon to z tą:
swedfgqwergqerg

Ogólnie to mieszkam obok Ośmiałowa więc najbliższy nadajnik to ten. Może nadajniki są przeciążone? Podobno ten mój router może korzystać z 4 pasm LTE, więc może coś w tym kierunku.

Autor materiału który ci przesłałem na YT ma parę filmów wyjaśniając jak " wymusić" BTS między innymi na T-Mobile
Tyle ze on ma router Huawej i aplikacje która z tym routerem współpracuje nad wymuszeniem, czy z innymi, nie wiem. Aplikacji w Play store już nie ma, jest na DP.

Musiał byś poszukać tych filmików.
jakiś jest tu.

Więcej rad nie udzielę bo to znam tylko z teorii. Sorry.

Obejrzałem film, dzięki mogłem ogarnąć z którym BTS łączy się mój sprzęt. Ogólnie BTS z którym teraz się łączę wygląda w ten sposób.

Screenshot_1

I teraz moje pytanie, każde z tych 3 pasm jest umieszczone odrębnie nie jak w przypadku innych stacji gdzie sytuacja wyglada już tak. Czy lepiej jest sie połączyć z BTS który jest bliżej ale ma jedno pasmo mniej, czy lepiej połączyć z BTS który jest dalej ale ma 4 pasma, i w ogóle czy da się to o czym piszę zrobić? :slight_smile:

Screenshot_3

Screenshot_2

Postaram się obejrzeć filmy i dam znać.

Na tych filmikach, autor dość prosto wyjaśnia o co chodzi z tymi pasmami.

Ogólnie sytuacja wygląda tak że program HManager nie działa, wyskakują błędy i nie wyłapuje sieci.

Edit: Ogólnie to autor filmu korzystał z routerów huawei, także nie wiem czy by zadziałało na ZTE.

Uprzedzałem ze jest to aplikacja pod Huawej dla jego routera. Musiałbyś na Play szukać czegoś pod swój.
Czy taki jest. Nie mam pojęcia.
Wskazałem na te filmiki ponieważ mój znajomy miał podobny problem, podobny router do tamtego i „opowiedział” mi o swoich zmaganiach a ja zapamiętałem.
Spróbuj znaleźć forum dotyczace twojego sprzętu, choćby anglojęzyczne. Popytaj na Elektroda.
Niestety masz pecha bo w tej chwili ściąga ci ze zbitki pasm, które maja wolniejszy transfer z BTS-a.
Może sukcesywne parokrotne resetowanie routera o różnych porach coś „fuksem” da?

Ogólnie trochę grzebałem i dużo ludzi pisze że nie ma czegoś takiego dla mojego routera. Za to podobno agregacja pasm działa, jest nawet taka opcja w ustawieniach routera, można zablokować żeby używało np tylko 3 pasma zrobiłem tak jak ludzie w różnych tematach na innych forach. Niestety działa to tak że aktywuje tylko jedno pasmo, czasami więcej, ale nigdy nie ma tak że jest to stałe.

Więc jedyne co mogę zrobić to wyeliminować zbędne pasmo, teraz muszę troche posiedzieć i zobaczyć czy będą skoki pingu itp.

Odkryłem że na 2600Mhz mam słabsze parametry niż w pozostałych pasmach i jest to spowodowane że łączy się z wtedy z innym BTS (którego nie mogę znaleźć na nigdzie na mapie BTSearch a przeszukałem wszystkie nadajniki o parametrach 2600 w kujawsko pomorskim)

I nie wiem czy w problem może tkwić w tym że na każde pasmo przypada inny numer enbid

347811 2100Mhz
547811 800Mhz
147811 1800Mhz
147813 2600Mhz

Edit: ogólnie to na tej częstotliwości 2600 są słabsze statystyki od reszty, w nawiasach to powtarzanie testu.

Z tego co wyczytałem w opisie twojego routera, ma on opcję wyboru pasma. Jak to w praktyce wygląda, nie wiem. Nie mam instrukcji obsługi.
Jeśli jest taka możliwość to pozostaje to tylko przetestować realnie każdy BTS i sprawdzić szybkość na Ookli czy Speed… Bez tej dodatkowej aplikacji, tylko metodą prób i błędów.
Tym bardziej że przy pomocy Network cell… widzisz tylko to z czym połączył się twój telefon. Nie router. Do sprawdzenia z czym łączył się router, był Hmanager. Tyle że to nie do twojego sprzętu.