Zmniejszenie kompresją folderu 25,3 GB do chociaż 15 GB

(szpon5) #1

Witam serdecznie. Mam folder z filmikami, który zajmuje 25,3 GB i chciałbym go skrócić chociaż do 15 GB, jakim programem mogę tego dokonać? Robiłem już kompresje, które trwały po 3 godziny. Próbowałem Winrarem i metodę kompresji dawałem najlepszą, próbowałem też Power Archiver gdzie dałem w nim metodę Zoptymalizowaną i kompresję maksymalną. Niestety, ale folder nie spadł nawet poniżej 25 GB, a właśnie czytałem, że Power Archiver świetnie kompresuje, może to ja nie używam go tak jak trzeba.

Ja mam świadomość tego, że tak mocno skompresowany folder (zmniejszony o 10 GB czy więcej) będzie się wypakowywał kupę czasu i do tego podczas kompresji mogą być błędy i się nie wypakuje potem.

Ale mimo wszystko bardzo proszę o jakiś sposób, którym będę mógł zmniejszyć ten folder o chociaż 10 GB.

(mawro2) #2

A jakiego typu pliki masz w tym folderze?

Jeśli muzykę bądź filmy to zapomnij o kompresji.

Kiedyś też musiałem coś mocno skompresować i u mnie najlepiej wypadł KGB Archiver.

(Sokar11) #3

Zapomnij o takiej kompresji. To są filmy które już są skompresowane więć może na 25 GB zmniejszysz ich objętośc o max 1 GB ale nie więcej.

(szpon5) #4

No właśnie mam tam filmiki, formaty mp4, avi i flv. Czyli tych formatów na pewno nie da się skompresować do takiego stopnia jaki podałem?

(nowakjac) #5

To są pliki które już na wejściu są skompresowane. Kolejna próba nie ma sensu.

(mawro2) #6

Jedyna opcja przerobić do innego formatu ... ale jak wiadomo jest wręcz pewne że jakość się pogorszy lecz i wielkości plików się zmniejszą (przy odpowiednich ustawieniach kompresji).

(szpon5) #7

To akurat wiem, ale myślałem, że jakoś się da bez konieczności zmiany avi, mp4 czy flv na inny. Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi.

(Drobok) #8

Zawsze możesz zmniejszyć rozdzielczość :slight_smile: