Zmniejszenie kompresją folderu 25,3 GB do chociaż 15 GB

Witam serdecznie. Mam folder z filmikami, który zajmuje 25,3 GB i chciałbym go skrócić chociaż do 15 GB, jakim programem mogę tego dokonać? Robiłem już kompresje, które trwały po 3 godziny. Próbowałem Winrarem i metodę kompresji dawałem najlepszą, próbowałem też Power Archiver gdzie dałem w nim metodę Zoptymalizowaną i kompresję maksymalną. Niestety, ale folder nie spadł nawet poniżej 25 GB, a właśnie czytałem, że Power Archiver świetnie kompresuje, może to ja nie używam go tak jak trzeba.

Ja mam świadomość tego, że tak mocno skompresowany folder (zmniejszony o 10 GB czy więcej) będzie się wypakowywał kupę czasu i do tego podczas kompresji mogą być błędy i się nie wypakuje potem.

Ale mimo wszystko bardzo proszę o jakiś sposób, którym będę mógł zmniejszyć ten folder o chociaż 10 GB.

A jakiego typu pliki masz w tym folderze?

Jeśli muzykę bądź filmy to zapomnij o kompresji.

Kiedyś też musiałem coś mocno skompresować i u mnie najlepiej wypadł KGB Archiver.

Zapomnij o takiej kompresji. To są filmy które już są skompresowane więć może na 25 GB zmniejszysz ich objętośc o max 1 GB ale nie więcej.

No właśnie mam tam filmiki, formaty mp4, avi i flv. Czyli tych formatów na pewno nie da się skompresować do takiego stopnia jaki podałem?

To są pliki które już na wejściu są skompresowane. Kolejna próba nie ma sensu.

Jedyna opcja przerobić do innego formatu … ale jak wiadomo jest wręcz pewne że jakość się pogorszy lecz i wielkości plików się zmniejszą (przy odpowiednich ustawieniach kompresji).

To akurat wiem, ale myślałem, że jakoś się da bez konieczności zmiany avi, mp4 czy flv na inny. Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Zawsze możesz zmniejszyć rozdzielczość :slight_smile: