Zmniejszenie nagłówka - WordPress

Witam.

Mam następującą sprawę opiekuję się blogiem na darmowym WordPressie, jeden z darmowych layoutów, strona edytowana z poziomu panelu administracyjnego na stronie i mam problem z nagłówkiem. Jest on po prostu zbyt duży i nie potrafię go zmniejszyć. Szukałem już opcji w panelu i niestety niewiele udało mi się zdziałać. Szukałem informacji w Internecie na ten temat i jedyne co znalazłem, to edycja kodu z poziomu przeglądarki poprzez “Zbadanie elementu strony”. Próbowałem z tym powalczyć, ale przegrałem jak na razie i mam wrażenie, że to wymaga głębszej ingerencji w kod, a znam tylko podstawy HTML-a i CSS. Strona o którą chodzi jest następująca. Chciałbym, żeby nagłówek zajmował maksymalnie 1/3 ekranu, najlepiej zdjęcie z niewielką czerwoną obwolutą z tekstem.

Dziękuję z góry za każdą poradę.

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie wiem jak to jest na wordpress.com bo nigdy nie korzystałem jedynie z wordpressa. Jeśli podeślesz mi na priv dane do jakiegoś kont które ma uprawnienia administracyjne to zobaczę czy da się to zrobić i jak to zrobić, a później napiszę Ci o co chodziło.

Nie jestem w stanie Ci od razu powiedzieć co zrobić bo nie wiem jakie dokładnie są różnice między panelami wordpressa a wersją z wordpress.com.

W panelu administracyjnym wybierz wygląd->edytor

Dostaniesz dostęp do pliku css. Dopisz tam sobie odpowiedni styl np 

h1.site-title a

Do obrazka też się możesz odwołać i zmienić wielkość

img.site-logo

{

}

 

Badasz element strony żeby poznać np klasę lub id obrazka, mając to możesz już się do tego odwołać w CSS

No być może. 

Możesz nadpisać wartość atrybutu dopisując !important po wartości danego atrybutu.

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Rozumiem już, w jaki sposób mogę zmienić nagłówek, natomiast w dalszym ciągu mam problem z dostaniem się do edytora stylów CSS. Obawiam się, że w darmowej wersji jest to niemożliwe.

Po lewej stronie mam wycinek panelu administracyjnego - nie ma tam opcji Edytuj. Gdy naciskam dostosuj, pojawia się to, co jest po prawej stronie. Po naciśnięciu na Wygląd niestandardowy pojawia się informacja, że mogę skorzystać z wersji Premium (o ile dobrze widzę, płatnej) i wówczas mogę zrobić sobie ze stroną, co zechcę. Być może się mylę, ale czyżby rzeczywiście dostęp do stylów był wyłączony dla darmowej wersji?

 

panel.thumb.png.6afdc1c186174ddaf02f79fd

Jak klikniesz wygląd niestandardowy, albo menu to co tam masz w środku ? O ile plik css ci się doda w danym miejscu to możesz tam dopisać cokolwiek dot. danej podstrony.

Nacisnąłem, żeby wypróbować plik CSS, pojawił mi się edytor. Wpisałem komendy, po prawej zobaczyłem, że to działa, ale po zapisaniu okazało się, że plik wrócił do domyślnych wartości.

Jeżeli dobrze rozumiem, to tylko testowy plik edycji i chyba nic nie da się zrobić :frowning: