Zmniejszenie partycji sysytemowej

Witam. Zakupiłem dziś laptopa z preinstalowaną vista hp. Docelowo mam zamiar uzywać dwóch os’ów, i w związku z tym chciałem podzielić partycje. Fabrycznie podzielone były dosyć ciekawie: 274GB na system i 181GB na dane =D> Za pomocą narzędzia “zarządzanie dyskami” odchudziłem partycję systemową o 136GB, jednak chciałbym zmniejszyć ją do 60GB, a w/w program nie pozwala mi na to, mimo tego, że system zajmuje ok 20GB… Domam, że partition magic 8 wyrzuca błędy przy uruchamianiu, tak więc ten program odpada :confused: Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Polecam ten programik.

Także chciałem zmniejszyć swoja partycje, a on mi w tym pomógł.

Przed dokonaniem tej operacji zalecane jest wykonanie defragmentacji dysku. Można także systemowym narzędziem.

Nie pisałeś czy wykonałeś defragmentację dysku,wiem brzmi to dziwnie,pliki mogą być “rozrzucone” po partycji i system się broni.Osobiście polecam program Smart defrag i opcję “deep optimize”,przed defragmentacją wykonaj czyszczenie systemu i rejestru przy pomocy np.Ncleaner,jest skuteczniejszy od Ccleaner.Wyłącz hibernację.Odzyskasz przestrzeń na dysku równą ilości RAM.Możesz również zapoznać się z tym tematem Klik,jak przeczytasz całość to zrozumiesz gdzie jest zarezerwowana spora ilość przestrzeni dyskowej.Możesz spróbować zmniejszyć partycję przy użyciu tego programu Klik,podobno jest skuteczny.

ściągasz obvraz płyty: Hiren’s Boot

wypalasz na płytę

odpalasz komputer z płyty Hiren’s boot

uruchamiasz: Partition Magic

zmieniasz wielkość partycji systemowej - uwaga może trwać długo :smiley:

Dzięki bardzo - wszystko bangla jak należy :slight_smile: