Zmniejszenie prędkość łącza, wzrost pingów

jak tak patrze na twoje parametry to widzę że masz bardzo niski sygnał/szum 3dB

normalnie nie powinien być niższy niż 6dB jeśli spadnie poniżej tej wartości mogą wystąpić problemy np. utraty pakietów co powoduje lagi w grach

gdy uruchamiasz liveboxa zaobserwuj jak wygląda wtedy sygnał/szum czy będzie wyższy po uruchomieniu niż te 3dB jeśli tak ,a gdy zaczniesz coś pobierać spadnie sygnał/szum ,i w tym czasie prędkość pobierania to prawdopodobnie winne jest łącze.Szkoda że nie możesz podłączyć kabelkiem liveboxa bo to może być też problem z wifi

tak czy siak warto byłoby zmienić liveboxa 1 na nowszego liveboxa 2 w salonie powinni ci od ręki za darmo wymienić gdy im powiesz że stary zaczął sprawiać problemy

Co z tym zrobić?

Potem sprawdzę.

Hej,

Nic, bo tak naprawdę nie wiadomo, o co dokładnie chodzi. Ja przynajmniej nic z tego nie rozumiem.

I jeśli dasz radę, spróbuj też z kabelkiem, o którym pisałem ja oraz djosdanielos. Kable sieciowe na pewno były w zestawie z LiveBox’em - fakt, że może trochę krótkie, ale na czas testów warto przestawić komputer bliżej i wykluczyć ewentualną winę WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale co masz na myśli ? Bo ja też nie wiem o co chodzi.

Sam mieszkam w “mniejszej miejscowości” i wyciągam neo 10mb/s - choć nie obyło się bez “przekonywania” orange aby puścili do mnie pełne 10mb/s. Na początku było max 7mb/s.

A to z winy takiej, że nie byłem na centrali przepięty na kartę adsl2+.

I wydaje mi się, że to możesz mieć na myśli.

Nie wiem - napisz o co chodzi a nie robisz wrzutkę i każdy musi się zastanawiać. Dlaczego, ktoś kto mieszka w małej miejscowości ma blokadę a inni nie ? Przecież każdy płaci np. za taką samą usługę taką samą kwotę.

Dimatheus - to nie wina Wi-Fi, bo siostra która bezpośrednio kablem jest podłączona do LB również ma problemy.

Hej,

Wcześniej o tym nie pisałeś, ale skoro inny komputer połączony kablowo też osiąga zaniżone prędkości transferu, to problem nie może leżeć po stronie WiFi. Rozumiem, że testy przeprowadzasz, gdy na drugim z komputerów nie korzysta się z internetu - nie jest na nim włączony żaden program P2P lub aktywne pobieranie bądź wysyłanie plików?

Zostaje więc sprawdzenie poziomu sygnału do szumu po uruchomieniu LiveBox’a i po włączeniu ściągania jakiegokolwiek większego pliku. Sprawdzałeś już może?

Pozdrawiam,

Dimatheus