Zmniejszenie prędkości pracy silnika w okapie kuchennym

Witam

 

Nie dawno kupiłem sobie nowy okap do kuchni (taki troche lepszy) i wszystko fajnie tyle że jak stoję pod włączonym okapem więcej jak pól godziny to dostaję bólu głowy z hałasu jaki wytwarza.

I tak sobie pomyślałam że może dałoby się trochę zmniejszyć obroty silnika a tym samym powinien ten hałas być mniejszy.

Zdaję sobie sprawę że przez to będzie słabiej wciągał , ale wole to niż ten hałas.

Mi wpadł pomyśl żebym na przewodzie do okapu zamontować jakiś pocentometr żeby zmniejszyć obroty na silniku.

Co wy o tym myślicie?

Silnik w okapie na maksymalnych obrotach (ma 3 prędkości) pobiera 200 wat.

Zmniejszenie na mniejszy bieg nie wystarcza?

Opisałem problem przy pracy na pierwszym biegu.

Na 3 biegu to rozmowa w kuchni przestaje być prawie możliwa z powodu dużego hałasu.

Chodzi o normalna rozmowę bez zwiększenia tonu.

Co to za okap? Podłączony jest do przewodu wentylacyjnego, jeśli tak, to za pomocą odpowiedniego typu rury?

Hałasuje silnik czy słychać tłoczone przez niego powietrze?

Ten nie przyjemny hałas robi chyba tylko powietrze…bo silnika w ogóle nie słychać.

Okap kominowy Bise,firma Focus

 

Sprawdziłem dokładnie wnętrze okapu i nie znalazłem nic co mogło by robić jakieś dziwne dźwięki.

Zasada jest prosta powietrze jest wciągane przez jakies wiatraki na silniku i dalej już tylko idą do komina…po drodze jest jescze jakiś filtr węglowy (albo coś takiego) dokładnie sprawdziłem i ten filter nie może wydawać żadnego nie przyjemnego hałasu.