Zmniejszenie przędkości obrotowej radeon HD 3850

Witam

Mam powercolor radeon hd3850. Chciał bym zmniejszyć prędkość wiatraka niestety nie ma pomysł jak by to zrobić.

W Ati tray tools w zakładce FAN pisze “no supported hardware found”

W ati tool nie ma tej funkcji.

w Catalystach też nie…

Mam 41C a gpu-z pokazuje 51% obrotów a grafika szuszczy jak suszarka.

Prosze o pomoc

ściągnij rivatuner ja go używam i działa na mojej grafice

mógł byś mi przybliżyć jego działanie?

Muszę go uruchamiać razem z startem systemu? Jak to się tam konfiguruje?

jak go zainstalujesz to nic nie musisz robić bo program będzie się sam uruchamiał w procesach.

Jeżeli chodzi o obsługe jest bardzo prosta jak uruchomisz program to pod nazwą karty graficznej i monitora jest podana ilość bitów jaką karta posiada to po prawej stronie masz taką strzałkę klikasz na nią wyświetlą się obrazki klikasz na obrazek karty graficznej potem przechodzisz do zakładki fan w tej zakładce zaznaczasz Enabled low level-fan control program zapyta się czy zapisać ustawienia teraz czy po uruchomieniu systemu klikasz na detect now

i potem ustawiasz suwakiem jak tam chcesz zeby ci się wiatrak kręcił jak już to zrobisz pod spodem zaznaczasz opcję APPLY fan setings at windows startup i dajesz save potem zastosuj i tyle

Działa! Jestem bardzo bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam

nie ma sprawy :wink:

BTW.

Nie będzię to niebezpieczne np przy namiętnym graniu? Tak na sztywno ustawione?

Mam Aktualnie W GPU-Z 48C i 28% obrotów. A ustawiłem na 30% w RT.

Temp całkiem elo tylko że nie sprawdzałem jeszcze pod obciążeniem.

to sprawdź jak będzie mieć te 60-65 stopmi to jej sie nic nie stanie

ciekawy trick

http://www.youtube.com/watch?v=eufDqKmOSOI

bez sensu używać zewnętrznych aplikacji

jeśli masz referenta albo niereferenta z normalnym wiatrakiem jak ja to w nowych sterownikach mniej więcej od wersji 8.12 mozna w ccc kontrolować prędkość wiatraka