Zmniejszenie ram-u w xfce4 w Debianie testing

Cześć, zastanawiam się czy zużycie ram-u przez moje środowisko nie jest zbyt duże, zwracając uwagę, iż mój system jest “prawie” nowy i czysty… Szukając różnych informacji po necie, natrafiłem na poradnik konfiguracji xfce4, gdzie moją uwagę zwróciło bardzo małe zużycie pamięci u autora tekstu: http://img543.imageshack.us/img543/5840/o9o8.png i dla porównania mój wynik: http://images.tinypic.pl/i/00511/s8y79g7udisn.png . Wspomnę, iż moje distro na razie jest jeszcze postawione na virtualbox-ie, jednakże bądź co bądź różnica w użyciu pamięci wynosi mniej więcej 25%. Pozdrawiam :wink:

W zasadzie olałbym to

 

Oczywiście możesz tutaj schodzić z pułapu, ale 160MB to mało (odchudzony Fluxbox pobiera ~60MB, Gnome 300-600MB, KDE 200-800MB, Windows 7 1GB)

Jak chcesz to powyłączaj zbędne usługi w sesja i uruchamianie, ale to większego sensu nie ma (jakbyś miał 256MB albo 384MB Ramu to ok, ale masz 1.5GB)

Zajrzyj tutaj: http://www.debian.pl/entries/164-Tak-sta%C5%82o-si%C4%99-Czyli-xfce-4-8-zamiast-gnome2-Rewolucja .

Zbędna pakiety możesz usunąć - uważaj co robisz.

No jak Ty porównujesz fizyczny sprzęt z wirtualną maszyną, to nie mamy o czym rozmawiać. Wirtualna maszyna nigdy nie będzie tak wydajna, jak fizyczny sprzęt, a jeśli nie masz wsparcia ze strony procesora, to już w ogóle nie wiem po co ta dyskusja.

Tyle że tutaj nie jest mowa o wydajności, a zużyciu ramu.

System na wirtualne maszynie potrzebuje mnie RAM bo praktycznie nie wymaga żadnych sterów do działania. Kiedyś zastanawiałem się dlaczego mój Arch zużywa tak dużo RAM gdzie niektórzy z Compizem, Conky itp czyli podobna konfiguracja jak mój system kiedyś był mieli zużycie RAM na poziomie 50% mojego i co się okazało - uruchomiłem system w trybie RAM-fs czyli praktycznie uruchomiony kernel + załadowany initrd, żadna usługa czy cokolwiek nie była włączona i co widzę zużycie RAM na poziomie 128MB - no to w jaki sposób jaj mam zjeść poniżej 200MB z całym środowiskiem i wszystkim, niewykonywalne. Teraz z awesome po starcie systemu mam około 280MB tak że twoje 160MB to bardzo dobry wynik ;).