Zmniejszenie rozmiary filmu

Witam.

Zrobiłem film w Camtasia Studio 7 w HD i trwa on 2.15min i zajmuję 1.85GB.

Czy da się zmniejszyć jego rozmiar, ta do przynajmniej 500MB ;D wiem że to dużo…

i żeby nie stracił na jakości bardzo :wink:

ps nie wiem w jakim dziale więc daję tu :slight_smile:

Spróbuj wrzucić do jakiegoś programu typu Sony Vegas i przekonwertuj cały film do np. wmv albo avi (jak avi to użyj kodeka largarith). Dodatkowo - na koniec, możesz spróbować przepuścić film przez MeGui :slight_smile:

Jest cała masa programów, m.in. podany wyżej Sony Vegas. Z kolei jeśli ma to być jak najprostsze to polecam Ci Freemake Video Converter, natomiast jak chcesz coś bardziej zaawansowanego, gdzie można poeksperymentować to np. Virtualdub.

Ja do tej listy dodam jeszcze ALLConverter PRO

Ale należy to podkreślić że skoro masz film w HD który zajmuje prawie 2GB a chcesz czterokrotnie zmniejszyć wielkość pliku to musisz się liczyć z blisko czterokrotnym spadkiem jakości.

Może eksperymentując z różnymi formatami uda się osiągnąć nieco mniejszą stratę jakości przy podobnym docelowym rozmiarze pliku ale i tak będzie to znacznie niższa jakość niż w oryginalnym pliku.

Dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

programy do nagrywania pulpitu i gier nie kompresują filmu(no może trochę) i dlatego ten film tyle zajmuje nawet po kompresji nie stracisz jakości(zależy jak mocno, ale takiej do 300mb nic nie powinniście stracić,oczywiście wszystko zależy od kodeka jakim to kompresujesz)

mógłbym napisać jak on to nagrywa ale to raczej nic tu nie da