Zmniejszenie różnych plików za pomocą archiwizatorów

siemka, nie za bardzo wiedziałem gdzie umieścić ten temat. Chodzi mi o pakowanie różnych rodzai plików. Próbowałem wieloma progsami KGB Archiver, 7zip, winzip, winrar, uhrc, i jeszcze kilkoma z tego co mi wyszło to najlepiej i najszybciej pakuje uhrc i w tym formacie mam problem bo gdy spakuje kilka plików i nagram na płytkę później zainstaluje u kumpla to nie chodzi i nie wiem o co w tym chodzi?? Znalazłem w necie coś takiego ja skullputra czy coś takiego na torrentach i nie wiem jak oni pakują np. gry do tak małych rozmiarów jedni mówią że to jest nic nie warte drudzy że ggry są gorsze. Chciałbym się dowiedzieć jak się właśnie pakuje w taki sposób gierki jak sullputra? Widziałem u kumpla ładnie spakowane gierki które instalowało się przez dosa, fajny pomysł z tym dosem bo nawet rozmiar nie jest aż tak wielki. proszę o pomoc szczególnie w sprawie pakowania plików w dosie i najlepszego programu do archiwizacji danych.

POZDR

bialymis71 , spróbuj może zrobić archiwum samorozpakowujące się, wtedy nie potrzeba mieć zainstalowanego pakera, gdyż wystarczy kliknąć dwukrotnie na plik i wtedy pliki się wypakowywują. W jakim formacie pakujesz te pliki??

w formacie .rar. Chcę stworzyć archiwum które się rozpakowywuje przez Dosa ale nie wiem jak to zrobić? Słyszałem coś że winrar potrafi coś takiego zrboić ale ja nie wiem jak go ustawić?

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 14:18 został dopisany post przez bialymis71

A jak się pakuje programem uhrc bo pakowałem grę włożyłem pliki gry do jednego folderu i kliknąłem prawym przyciskiem add uhrc i ustawiłem jak chciałem na max ale gdy rozpakowałem to nic nie działało? Jak należy dobrze pakować w uhrc?

bialymis71 , zainstaluj WinUHA (UHARC). W programie jest opcja do tworzenia SFX-ów.

http://www.klaimsoft.com/winuha/download.php

Aby stworzyć archiwum SFX należy zaznaczyć opcję "Stwórz archiwum SFX’’ w programie WinUHA