Zmniejszenie sie ilości pamięci na pendrive

(Safodo) #1

Chciałem sobie coś zgrać na pendrive, a tam patrze i on ma tylko 50mb... Sam podzielił się na jakieś partycje i nie mogę ich ze sobą połączyć tak samo stało się z dyskiem z systemem.  

(bart86) #2

w tym panelu, klikasz prawym przyciskiem myszki na partycje i je usuwasz a potem formatujesz pena na nowo

(Safodo) #3

Pena już naprawiłem jest 8 gb. Teraz jeszcze dysk, ale nie moza w nim usunąc jednej partycji bo to systemowa czy coś ( ta healthy 100 mb) Do tego jak usunąłem partycje 450 mb to mam tylko nieprzydzielone miejsce, a ta opcja żeby dodać to do głównej partycji jest zablokowana :/ 

(Longhorn2009) #4

Te partycje mają być.

(Safodo) #5

Upzz Usunąłem już partycje recovery. Do czego ona służy ? Czy mogę miejsce które z niej zostało dodać do głównej partycji ? 

(bart86) #6

recovery było do odzyskania kopi systemu

najpierw coś usuwasz a potem pytasz do czego to?

(j24) #7

Wypadało się dowiedzieć po co ona jest a nie usuwać tak bezmyślnie. Po prostu usunąłeś możliwość automatycznej reinstalacji Windowsa czyli tzw. przywracania do ustawień początkowych :):

Jeżeli będziesz miał konieczność zainstalowania Windowsa od nowa to tylko z pożyczonej od kogoś płyty lub poszukać w Microsoft obrazu ISO twojego Windowsa i zrobić sobie płytę.

(Safodo) #8

Kurde xD No, ale na przyszłość przynajmniej będę wiedział. Miałem włączone to, że system przed instalacją  programu  robi jakąś kopie. Czy za pomocą tego przywróci sie ta partycja recovery? 

(Longhorn2009) #9

Nie bo przywracanie systemu działa tylko na partycji c standardowo. Jeśli nie restartowałeś komputera to sprawdź czy się jeszcze uruchamia system po twoich formatowaniach.