Zmniejszenie szybkości łącza internetowego

a możesz rozwinąć jakie to łącze i czemu ?

Jeżeli chcesz słabsze zmniejsz prędkość u operatora…

Jeżeli chcesz np ograniczyć przesył na tylko jednym komputerze np na laptopu syna, ojca itd można to chyba zrobić w ustawieniach routera.

A my to wróżki, które wiemy jaki masz system, internet czy jest router czy nie…

NetLimiter może być przydatny lub… jakiś baaaarzo obciążający łącze pakiet zabezpieczeń, który będzie się bardzo często aktualizował, skanował itp :stuck_out_tongue: Będziesz mieć wolniejszą prędkość i jednocześnie bezpieczniejszy system.

Spróbuj wspomnianym netlimiterem. Naprawdę bardzo prosty i dobry programik :slight_smile:

Chcesz “wymusić” na rodzicach/abonencie szybsze łącze? :stuck_out_tongue:

W okienku ustawiasz limit incoming/outgoing. Robisz to albo przy pojedynczych programach, albo na cały połączenie (w linijce komputer).

Wcześniej na górze (nad listą programów) wybierasz z listy jednostkę oraz połączenie które ograniczasz :wink:

Zobacz tu: http://www.searchengines.pl/lofiversion … 51212.html

Coś pokręciłeś, bo ja limitowałem upload w akademiku właśnie netlimiterem. Ściągnąłeś napewno netlimitera czy Netlimiter monitor? Wersje 2 ustawia się podobnie jak 1.3, dlatego właśnie podałem wyżej linka.

Wersja monitor. Tylko statystyki.

Zawsze możesz kupić.

Przetestuj też cFosSpeeda, powinna być tam chyba opcja umożliwiająca “spowolnienie” internetu.

Jest jeszcze kilka innych programów, jednak nie wiem czy udostępniają ograniczenia w prędkości: TCP Optimizer, NetSpeeder.

Możesz pobawić się też opcją MTU w rejestrze.

No i ustawienia QoS - rezerwują one pewną przepustowość na pakiety o wyższych priorytetach. Zwiększ rezerwowaną przepustowość, a jako priorytetowe ustaw te usługi, z których nie skorzystasz.

Dwa ostatnie rozwiązania -> google - ja tylko podsunąłem pomysł, zawsze ograniczam tylko netlimiterem. :wink: