Zmniejszenie szybkości łącza internetowego

(pysiu) #1

a możesz rozwinąć jakie to łącze i czemu ?

(Evil Coca Cola) #2

Jeżeli chcesz słabsze zmniejsz prędkość u operatora....

Jeżeli chcesz np ograniczyć przesył na tylko jednym komputerze np na laptopu syna, ojca itd można to chyba zrobić w ustawieniach routera.

([c4d]) #3

A my to wróżki, które wiemy jaki masz system, internet czy jest router czy nie....

NetLimiter może być przydatny lub... jakiś baaaarzo obciążający łącze pakiet zabezpieczeń, który będzie się bardzo często aktualizował, skanował itp :stuck_out_tongue: Będziesz mieć wolniejszą prędkość i jednocześnie bezpieczniejszy system.

(McDracullo) #4

Spróbuj wspomnianym netlimiterem. Naprawdę bardzo prosty i dobry programik :slight_smile:

Chcesz "wymusić" na rodzicach/abonencie szybsze łącze? :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #5

W okienku ustawiasz limit incoming/outgoing. Robisz to albo przy pojedynczych programach, albo na cały połączenie (w linijce komputer).

Wcześniej na górze (nad listą programów) wybierasz z listy jednostkę oraz połączenie które ograniczasz :wink:

(McDracullo) #6

Zobacz tu: http://www.searchengines.pl/lofiversion ... 51212.html

(McDracullo) #7

Coś pokręciłeś, bo ja limitowałem upload w akademiku właśnie netlimiterem. Ściągnąłeś napewno netlimitera czy Netlimiter monitor? Wersje 2 ustawia się podobnie jak 1.3, dlatego właśnie podałem wyżej linka.

(McDracullo) #8

Wersja monitor. Tylko statystyki.

(McDracullo) #9

Zawsze możesz kupić.

Przetestuj też cFosSpeeda, powinna być tam chyba opcja umożliwiająca "spowolnienie" internetu.

Jest jeszcze kilka innych programów, jednak nie wiem czy udostępniają ograniczenia w prędkości: TCP Optimizer, NetSpeeder.

Możesz pobawić się też opcją MTU w rejestrze.

No i ustawienia QoS - rezerwują one pewną przepustowość na pakiety o wyższych priorytetach. Zwiększ rezerwowaną przepustowość, a jako priorytetowe ustaw te usługi, z których nie skorzystasz.

Dwa ostatnie rozwiązania -> google - ja tylko podsunąłem pomysł, zawsze ograniczam tylko netlimiterem. :wink: