Zmniejszenie wagi zdjęć

Mam ponad 300 zdjęć z wycieczki, które ważą około 900 mb.

Ludzie chcą bym po przesyłam im je na maila. Jest jakiś program który albo kompresuje to w mały rozmiar (do np 50mb) albo wszystkim zdjęciom na raz ustawia mniejszy rozmiar, dzięki czemu tracą na wadze?

Nie ważą tylko mają rozmiar/rozdzielczość lub zajmują ileś MB a nie “mb”

Polecam IrfanView do zmniejszenia rozdzielczości lub wyślij je na serwer Picasa http://picasaweb.google.com/home a znajomym wysyłaj tylko linki.

Zmniejszenie rozdzielczości spowoduje pogorszenie jakości, polecam rozwiązanie drugie - za darmo masz 1 GB miejsca na serwerze (1000MB)

Głupie uwagi mnie nie interesują. Skoro zrozumiałeś sens zdania, nie bardzo rozumiem czemu mam być restrykcyjny wobec “cyber-słów”, tym bardziej na forum gdzie szukam pomocy, a nie towarzystwa do konwersacji.

Nie wydaje mi się żeby była tam funkcja, która umożliwia zmniejszenie rozdzielczości 300 zdjęć na raz.

Trudno się nie domyśleć.

Pomysł dobry, aczkolwiek wolałbym go uniknąć.

To ci się źle wydaje.

  1. Regulamin forum wymaga aby pisać zgodnie z zasadami polskiej pisowni a nie stosować Swój “slang” i wymyslać jednostki, które nie istnieją.

  2. Można na raz zmienić tym programem rozdzielczość kilku tysięcy zdjęć, sam tego wiele razy używałem.

  3. Dlaczego Picasa Ci nie odpowiada? Nie musisz przesyłać wielu megabajtów mailem, do tego odbiorca ma zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości, które może za pomocą tego programu bez problemu przenieść na swój dysk a Ty masz dostęp do Swoich zdjęć z każdego komputera na świecie, który ma połączenie z internetem.

Rozumiem. Dziękuję.

W IrfanView klikasz klawisz “B” (wersja anglojęzyczna, w polskiej nie wiem czy czasami nie inny) i masz zaawansowane opcje do zmian obrazków, łącznie z przetwarzaniem wielu za jednym “zamachem”

Picasa w opcjach pozwala na ustawienie wielkości zdjęć wysyłanych, wystarczy wejść w “narzędzia”, “opcje” i “e-mail” i masz to o co ci chodzi