Zmniejszenie wielkości dysku C i dodanie wolnego miejsca do dysku D

Witam mam pytanie czy mozna zmiejszyc troche miejsca na dysku c i dodac je na dysk d ? bo chce zainstalować gre ktora dużo wazy i brakuje mi troche miejsca i czy dało by tak rade ? jak tak to jak ? prosze o pomoc !

A czy gry nie można zainstalować na D? Zwykle jest taka możliwość, jeśli wybierze się podczas instalacji zaawansowany itp.

Czy masz wiedzę, że D to osobny dysk, czy jedynie partycja?

ogolnie to chce pobrac gta 5 a on wazy 90gb na dysku d na ktorym chce zainstalowac mam wolnego miejsca 75gb a na dysku c mam 50gb wolnego i sie pytam czy moge np. z dysku c przełozyc np.20gb miejsca wolnego na dysk d ?
Zrzut ekranu 2021-06-24 173458

Zależy jakie dane, jak programy lub gry, to nie, bo się nie uruchomią. Trzeba by wtedy je przeinstalować, chyba, że to steam, to jest możliwość przeniesienia w ustawieniach. Jeśli filmy, zdjęcia itp, to tak.

A co jest na D? Bo jeśli jakieś dane typu pliki muzyczne czy filmy, to widzę, że wejdą na C i wtedy można C rozszerzyć i mieć 236GB jeden dysk. Nawet jeśli są to dwa fizyczne dyski.

Jak to jest HDD to zobacz jak się dane pofragmentowały i czy mechanizm Windows nie wymięknie.

Co do łączenia dwóch dysków to masz na myśli RAID/macierze pewnie (RAID 0).

Konwersja na dynamiczy i łączony.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.