Zmniejszenie wydajnności pc. W czym problem?

Witam.

Od dłuższego czasu nęci mnie problem z moim kompem. Otóż problem przejawia się całkowitym spowolnieniem kompa. M.in. nie mogę zagrać w żadną grę, np. przy włączaniu cs’a pokaże się tylko obraz menu i po 1s gra się wyłącza bez żadnego błędu i wracam do windows. Wcześniej mogłem trochę pograć (15min?) i się gra wyłączała również jakby nigdy nic. Kiedy odpalam command & conquer generals wyskakuje komunikat: “Please make sure you have DirectX 8.1 or higher installed. Also verify that your video card meets the minimum requirements” a kiedyś gra śmigała że ho, ho. W innej grze Emergency 3 po 3min grania wyskakuje błąd “Nastąpił błąd w aplikacji i zostanie ona zamknięta”. Ogólnie to cały komp się wiesza. Podczas oglądania filmików na YT wyskakuje błąd mozilli. Kiedy już komp zamuli się na maksa to już nic nie idzie zrobić i muszę robić formata i tak co 2-3 tyg… Szczerze mówiąc to czasem mam ochotę wyrzucić go przez okno ale muszę się z nim jeszcze męczyć do końca wakacji.

Napięcia w zasilaczu są na granicach dobrego napięcia ale mieszczą się jeszcze. Podejrzewam, że może to być wina karty graficznej, gdyż kiedy “odkręcam” (zmniejszam wydajność) grafy w programie RivaTuner to komp troszkę jakby lepiej działała.

Mam nadzieję że uda nam się rozwiązać ten problem. Liczę na Waszą pomoc!

PS: Konfiguracja:

Procesor: AMD Athlon XP 2083MHz;

MoBo: MSI MS-6716 (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN);

RAM: 512MB SDRAM DDR (2x256MB);

Grafika: Radeon 9200 128MB;

Dysk: 80GB;

Zasilacz: 350W DELTA ELECTRONICS;

Nie widzisz info o braku odpowiedniego DirectX?

Google translate wyrzuciło coś takiego:

"Upewnij się, że DirectX 8.1 lub nowszy zainstalowany. Należy również sprawdzić, czy karta graficzna spełnia minimalne wymagania"

Prawdopodobnie zostały uszkodzone/skasowane jakieś pliki od DirectX - zainstaluj ponownie wersję odpowiednią dola Twojego sprzętu/systemu

no przecież wiem co to znaczy a dx’a mam 9.0c

Komputer twierdzi jednak coś innego - przeinstaluj

przeinstalowywałem z 500razy i to samo… nie wydaje mi się że dx jest tego przyczyną.

Posprzątaj w kompie, na początek za pomocą CCleaner.

sprzątane ccleanerem i registry mechanikiem było nie raz i często.

Przeinstaluj stery do grafy.

wylacz ‘fast write’ w biosie lub w sterownikach (jesli bios nie ma opcji),

daj jak najmniej lub wylacz w ogole pamiec dla karty (w biosie - agp size lub podobnie),

zainstaluj same sterowniki, po uprzednim wyczyszczeniu drivercleaner’em

wylacz buforowanie proca i agp (jesli jest opcja) w biosie

a dalej zobaczymy…

tego fast write nie moge znalesc ani w biosie ani w sterownikach. czy moglbys mi dac jakis screen gdzie to jest? opcji buforowania też nie moge znalesc

b4rt3k007 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.